Yürüyüş Yolunda Hastanelik Oldu!

Bodrum’da yürüyüş yolundaki çukur, vatandaşları hastanelik etti. Çukur daha sonra kapatıldı. 

Yürüyüş Yolunda Hastanelik Oldu!

Bodrum’da yürüyüş yolundaki çukur, vatandaşları hastanelik etti. Çukur daha sonra kapatıldı. 

Turgutreis Mahallesi’nde geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen sahil yolu düzenlemesi kapsamında yürüyüş yolu yapılmıştı. Çok sayıda imalat hatasının olduğu yönünde şikayetlerin yoğun olduğu yolu pek çok kez haber bültenlerimizde dile getirmiştik. 

Son olarak yürüyüş yolunda oluşan bir çukur vatandaşları hastanelik etti. Turgutreis’te yaşamını sürdüren 75 yaşındaki Müzeyyen Engin adlı vatandaş, yaklaşık 2 hafta önce yürüyüş yaptığı sırada ayağı çukura girdi. Ayağından yaralanan kadının yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. Hastaneye kaldırılan Müzeyyen Engin’in kırıldığı tespit edilen ayağı, alçıya alındı. 

Yalnız yaşadığını ve 15 gündür büyük zorluklar çektiğini ifade eden Müzeyyen Engin, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Ben o gün sabah saat 06.30’da mutlu bir şekilde evden çıktım. Sahil kenarındaki spor aletlerinde sporumu yaptım, daha sonra yürüyüş yapmaya başladım. Marinanın Kos’a giriş kapısını geçtim, 2 adım attım. Ayağım çukura girdi ve burkuldu. Yere düştüm. Bu olay olduğunda saat 07.15 idi. Düştüğümü gören vatandaşlar ayağım için buz getirdiler. Daha sonra ambulansla hastaneye gittim. Ayağımda kırık varmış. Alçıya aldılar. 15 gündür koltuk değneği ile yaşamaya çalışıyorum. Tansiyon hastasıyım. Ona buna bakıyorum gelsin ekmek alsın diye. 15 gündür bana sağ olsunlar komşularım bakıyor. Yemek getiriyorlar. 15 gün daha alçı duracak. Uğraşacak halim yok. Olsa yetkilileri dava edeceğim. Kimsem yok hayatta. Bir oğlum var. Sibirya’da inşaat mühendisi. Proje müdürü olarak gitti” dedi.

Bahse konu çukurda daha sonra başkalarının da düştüğünü öğrendiğini ifade eden Müzeyyen Engin, “Benden 3 gün sonra öğrenciler orada spor yapıyorlarmış. Bir öğrenci, spor yaparken ayağı çukura girmiş ve düşmüş. Hastaneye kaldırmışlar. Başka düşüp yaralananlar da olmuş” dedi. 

Vatandaşların başına dertler açan çukurun yaşananların ardından tamir edilerek kapatıldığı öğrenildi.