Yollar ve Sahiller Yoğunlaştı...

Yollar ve Sahiller Yoğunlaştı...

Kurban Bayramı’nı Bodrum’da geçirmek isteyen tatilciler Arife günü de ilçe girişlerinde yoğunluk oluşturdu. 

Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden Bodrum, bu bayramda da çok sayıda tatilciye evsahipliği yapacak. Dünden itibaren Bodrum’a gelmeye başlayan tatilciler Bodrum girişinde yoğunluk oluşturdu. Şehirlerarası otobüs firmalarının da Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi talebin yoğun olduğu turizm bölgelerine ek otobüs seferleri koyduğu öğrenildi. Havayolu şirketlerince Bodrum'a 173 ek uçak seferi yapılacağı açıklandı. 

Jandarma ve Polis de Bodrum'a giren çıkan tüm araçları kontrol ediyor. Bayram Tatilinin ilk gününden itibaren ilçenin giriş ve çıkışlarında 24 saat yol kontrolü yapan ekipler, olası bir olumsuz durumu önlemek için araç kontrollerini sıklaştırdı. 

BAŞKAN ARAS'TAN TEMİZLİK UYARISI...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da bayram için gerekli önlemlerin alındığını ifade ederek şunları söyledi;

“Bu sene Kurban Bayramı tatilimiz tam sezonun ortasına denk geldi. Ben sezonun kalabalığından çok daha farklı bir kalabalık beklemiyorum. Belki biraz daha fazla olacaktır. Biz bayram için rutin önlemlerimizi almış bulunuyoruz. Belediye personelimizin aktif çalışmasıyla, kentimizin Bayram için hazırlıklarını yaptık. Bu bayramı rahat bir şekilde geçireceğiz. Tatilcilerden ve Bodrum’da yaşayanlardan tek isteğimiz çevreyi kirletmesinler. Lütfen Bodrum’a gelen tatilciler arabalarının camını açıp pet şişeleri dışarı atmasın, sigaralarını kuma söndürmesin. Herkes evini nasıl temiz tutuyorsa Bodrum’u da öyle temiz tutsun lütfen. Biz bu çöpleri toplarız zaten topluyoruz da bu bizim görevimiz. Ben sadece Bodrum için söylemiyorum nerede olunursa olunsun çevreye hep birlikte sahip çıkarsak yaşana bilir bir doğamız olur” şeklinde konuştu.

İstanbul başta olmak üzere yurdun farklı yerlerinden gelen yerli turistlerin bir kısmı, ilçeye gelir gelmez soluğu denizde aldı. Hava sıcaklığının 43 dereceye kadar çıktığı Bodrum'da sahillerde de yoğunluk oluşuyor. Sıcaktan bunalanlar denize girerek serinlerken, bazı tatilciler ise su sporları yaparak eğlendi. Sürat teknesinin çektiği paraşüte binen tatilciler ise Bodrum koylarını, gökyüzünden izlemenin keyfini çıkardı. 

Sıcak hava nedeniyle ilçenin ara sokakları ise boş bir görüntüye büründü. Birçok yerli ve yabancı tatilci de tekne turlarıyla mavi yolculuğa çıktı. 

Bayram trafiğindeki yoğunluğun ise geçtiğimiz yıllara nazaran daha seyrek olduğu gözlendi. Bayram tatilinin 9 güne uzatılmayıp 4,5 gün olmasının da yerli turist hareketini bir miktar azalttığı tahmin ediliyor.

Öte yandan Muğla’nın diğer ilçelerinde de Kurban Bayramı dolayısıyla yoğunluklar yaşanıyor. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ekipleri, Kurban Bayramı'nı kentte geçirmek isteyenlerin yol açtığı yoğunluk nedeniyle uygulamalarını artırdı. Muğla’nın Marmaris, Fethiye gibi ilçelerine giden güzergahlarda yoğunluklar yaşandığı ifade edildi.