Yılbaşı Hediyelerini Yaptılar

Bodrum’da düzenlenen çocuk çalıştayında, katılımcı çocuklar yılbaşı hediyelerini kendileri yaptılar. 

Yılbaşı Hediyelerini Yaptılar

Bodrum’da düzenlenen çocuk çalıştayında, katılımcı çocuklar yılbaşı hediyelerini kendileri yaptılar. 

Konacık Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerindeki Slow Art Gallery’de “1. Bodrum Çocuk Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştaya velileri ile katılan çocuklar, eğitmenleri eşliğinde mozaik, ebru sanatı, seramik, resim ve okuma çalışmaları yaptılar. 

Çocuklara mozaik eğitimi veren Mozaik Sanatçısı Filiz Halilağaoğlu, yaptığı açıklamada “Çocukların eline alet vermeyi düşünmüyoruz. Alet vermediğimiz için de hazır cam taşlardan yapıyoruz. Çocuklar çerçevelerin üzerine kendi zevklerine göre farklı renklerdeki cam taşlarını yapıştıracaklar. Çerçeve onların eline çok daha yatkın olduğu için seçtik” diye konuştu. 

Slow Art Gallery Kurucusu Miyase Karlıova, etkinlik ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada çocukların yılbaşı hediyelerini kendilerinin yaptıklarını belirterek şunları dile getirdi:

“Bugün burada çok değerli hocalarımız var. Mozaik, ebru sanatı, resim, okuma, yazma ile ilgili çok değerli hocalarımız var. Bu sene Bodrum’da bunun ilkini gerçekleştiriyoruz. İnşallah devamı da gelecek. Ücretsiz bir etkinliktir.”

Slow Art Gallery olarak Yatağan’da erken yılbaşı kutlaması yaptıklarının bilgisini veren Miyase Karlıova, “Biz her sene Yatağan'ın köylerine gidiyoruz. Bu sene Gökpınar Köyü’ne gittik. Gökpınar’da bir engelli köyü oluşturulma projesi beni çok etkiledi. Buna destek vermek adına o köyü seçtik. Bodrum’da topladığımız yüzlerce ikinci el eşyaları, Yatağan’da 600 çocuğa ellerimizle dağıttık. Onlarla bu mutluluğumuz paylaştık. Yalnız Palyaço Fuat da bize eşlik etti. Canlı müzik vardı. Çocuklarla geleceğe dair çok güzel paylaşımlar yaptık.”

Sabah başlayan çalıştay, akşam saatlerine kadar sürdü.