17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SÜR EŞEĞİNİ AMERİKA’YA
26/09/2016

Son günlerde istismara açık yeni bir algı operasyonuyla karşı karşıyayız. Olağanüstü hal kapsamında FETÖ ile ilgili gözaltı ve tutuklamalarda yaşanan bazı mağduriyetlerden hareketle tüm FETÖ tutuklularını aklama operasyonu devreye sokuldu.

Dünyanın en ileri hukuk sistemlerinde bile üye sayıları yüz binleri bulan bu tür örgüt davalarında, hele kanlı bir darbe girişimi karşısında yargıdan sıfır hata beklemek hem ütopik olur, hem de eşyanın tabiatına aykırıdır. Kırk yıldır planlanmış bu kanlı darbe girişimi karşısında devletin verdiği tepkiyi sorgulamaya hiçbirimizin hakkı yok. Devlet ve millet olarak uçurumun kenarından döndüğümüzü artık kabul etmeyen kalmadı. Ya darbe başarılı olsaydı Türkiye’nin hali o zaman ne olurdu, hiç düşündünüz mü?

Mağduriyetleri fırsat bilen algı uzmanı FETÖ, kolları sıvadı ve kendi örgüt elemanlarını da aynı kapsama sokarak işi sulandırmaya, yargıya olan güveni sarsıcı dedikodular yaymaya başladı.

Son günlerde bazı siyasilerimiz ne hikmetse ABD Büyükelçisi Bass ile görüştükten sonra 15 Temmuz’da yaşananları unutup FETÖ kumpası olan “mağdur edebiyatı” korosuna katılmaya başladı. Bunun dozu her geçen gün artacak. Amaç davayı sulandırmak, yargı mensuplarını tedirgin etmektir. Haksız yere tutuklananlar, sayıları az da olsa vardır. Ancak süreç içerisinde hak yerini bulacak, kanlı darbe teşebbüsünün psikolojik etkisi kalktıkça hata riskini azalacaktır.  Burada yaratılmak istenen hava, az sayıda mağdurlar üzerinden tüm tutukluların suçsuz olduğu şeklindedir. Bir an için FETÖ’ nün bu tuzağına inandık diyelim. Adama sormazlar mı, sivil-asker 250 kişinin katledildiği bu darbeyi kim yaptı o zaman? Emniyeti, yargıyı, istihbaratı, TSK’yı YÖK’ü, TÜBİTAK’ı, ÖSYM’yi kim ele geçirdi? Soruları kim çaldı? Bırakın Allah aşkına, siz milleti aptal mı sanıyorsunuz? Her türlü naneyi ye, akla hayale gelemeyecek sahtekârlıkları yap, seks kasetleri üret,  boğazına kadar pisliğe gömül, sonrada birkaç masum vatandaşın mağduriyetine sığınarak algı oluşturmaya çalış. Bu ne pişkinlik, bu ne yüzsüzlük, olacak şey değil. Ancak geçti Bor’un pazarı sür eşeğini Amerika’ya. Türkiye artık uyandı. Buralarda sana ekmek çıkmaz, bunu iyi bil Feto. Çırpındıkça batıyorsun.

Yine de bu hainlerin eline koz vermemek için, yargımız kılı kırk yararcasına dikkatli çalışmalıdır. Kimse haksız yere gözaltı ve tutuklama yaşamamalı, kimsenin itibarı zedelenmemelidir. Çünkü kul hakkı ve adalete güven söz konusudur. Şayet FETÖ,  buradan bir gedik açmayı başarırsa bunun arkası daha şiddetli gelir. İşte o zaman canları pahasına vatan aşkıyla FETÖ ile mücadelede bu güne kadar bir an bile tereddüt göstermeyen Emniyet ve Yargı mensuplarının kolu kanadı kırılmış,  olur. Zaten istenen de bu. O nedenle toplumun bu tuzağa düşmemesi için varsa mağduriyetlerin ve yanlış tutuklamaların bir an önce önüne geçilip, vatandaşların gönlü alınmalıdır.

Suçun sabit olması için şart olan maddi deliller, manevi deliller ve illiyet bağı gibi unsurlar oluşmadan isimsiz, delilsiz ve asılsız ihbar mektuplarına itibar edilmemelidir. Biraz dikkat, biraz hassasiyet olursa bu şer örgütle mücadele daha sağlıklı yürüyecektir. Herşeyden önemlisi FETÖ ile mücadelede devletin tüm kanalları ve argümanları senkronize bir şekilde çalışırsa ancak kalıcı bir sonuç alınabilir. Çünkü mücadele ettiğimiz FETÖ değildir, küresel emperyal güçlerdir.

Dolayısıyla, tehlike henüz geçmiş değildir, devlet ve millet olarak hala risk altındayız. Hatta abartmıyorum, gizli İslam düşmanı bu taşeron örgütün toplum üzerindeki tesirini yok etmek ve kandırılmışların rehabilitasyonu için devletin en az on yıla ihtiyacı var dersek abartmış olmayız.

FETÖ eliyle Türkiye’yi 40 yıldır kuşatan Batı’nın ve Amerika’nın daha doğrusu yeni versiyon HAÇLI’nın başarısız darbe girişiminden sonra ülkemiz üzerindeki işgal planından  vazgeçeceğini sanmak saflık, hatta aptallık olur. Çünkü hak ile batılınsavaşı kıyamete kadar devam edecektir. Onedenle çok boyutlu ve topyekün saldırılara hazırlıklı olmalıyız. Bu saldırılar askeri, siyasi, ekonomik, kültürel, sanal ve hatta işgal şeklinde devam edecektır.

Sonuç olarak şunu bilelim ki, şayet algı operasyonlarına papuç bırakırsak, iç ve dış tehditlere boyun eğersek, siyaset yapmak adına milli birliğimizi ve kardeşliğimizi zedelersek, teröriste (FETÖ, PKK-PYD, DHKP-C, DAEŞ…) ve terör üreten devletlere karşı dik durmazsak emin olun bu coğrafyada bizi rahat bırakmayacaklar, Anadolu’yu bize dar edecekler.

Lakin Allah’ın da bir hesabı vardır. Hakka inanıyorsak ve haklıysak mutlaka başaracağız.

Hoşcakalın…

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30