17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
15 TEMMUZ ve YENİ ASYA PAKTI
01/08/2016

Belki hatırlarsınız, 2010 Anayasa referandumunda, FETÖ mensubu öğretmenler, kapı kapı dolaşıp öğrenci velilerinden bile ‘EVET’ oyu istemişlerdi.

O zaman anlam verememiştim hatta huylanmıştım. Milli Eğitim’in denetiminde ve yasalar çerçevesinde faaliyet gösteren bir okulla referandumun ne alakası olabilir? Sonuçta bu Tayyip Erdoğan’la ilgili güven oylaması gibi birşeydi. Yani siyasi bir duruştu.

Sonradan anlaşıldı ki, ta 80’li yıllarda başlattıkları ‘Yargı’ ya sızma operasyonunu yeni anayasadan aldıkları güçle tamamlayıp Yargıyı ele geçirmişler.

Çok şükür ki, birçok öğrenci velisi bu algı çalışmasına tepki gösterdi, siyasetle eğitimi karıştırmamaları hususunda hocaları uyardı.

Buradan çıkaracağımız ders ise bunların sızdığı referandumla gelen boşluk neyse, yeni anayasa çalışmasıyla o delik yeni muhtelif sızmalara karşı kapatılmalıdır.

Bu alçaklar tam bir illüzyonist gibi yetiştirilmiş, kimi nasıl, ne zaman, ne kadar ikna edeceklerini ve nereye sızacaklarını çok iyi biliyorlar. Devlet yapısındaki birçokzaafiyetler iş işten geçtikten sonra anlaşılıyor.

O nedenle devletin bekası, milletin selameti adına, FETÖ’nün kılcal damarlara kadar kökü kazınmadıkça Anadolu coğrafyasında bize rahat yok.

İkinci kokuyu gezi olaylarında aldım. Gerek KENT TV’de katıldığım programlarda, gerekse köşe yazılarımda Gezi olaylarının perde arkasını deşifre etmeye çalıştım ve haklı çıktım.

Eylemcilerle uzlaşmanın sağlandığı anlaşılınca sabaha karşı FETÖ’cü polis ve zabıtaların çadırları ateşe vermesiyle birlikte olaylar yeniden alevlendi ve Türkiye büyük bir kaosun eşiğinden döndü. Ancak bu kalkışma ülke ekonomisine büyük zarar verdi.

Üçüncüye koku demeyeceğim. 17-25 Aralıkta resmen lağım patladı. Maskeler düştü, fareler ortalığa saçıldı.

O zaman hemen tepkimi verdim ve bunun bir yolsuzluk operasyonu olmadığını, Erdoğan’ı ve Türkiye’yi bitirme projesi olduğunu bas bas bağırdım, anlattım, yazdım. Bunu siyasi kimliğimle değil, devletçi ve vatanperver refleksle yaptım.

O zamanlar “cemaat” veya “hizmet”adıyla anılan din istismarcısı bu örgüte sıcak bakan birçok insanımız çok şükür 17-25 Aralık’ta uyandı ve ilişiğini, hatta bunlarla selamı sabahı kesti. Mesela kendi adıma belirteyim ki; 2010 referandumuyla başlayan şüphelerim artarak devam etti. FETÖ’nün haram-helal kavramının olmadığını, devleti ele geçirmek için her yolu mübah gördüklerini, kul hakkı yediklerini kurban ve burs paralarıyla holdinglerine kaynak aktardıklarını hep beraber gördük.

Şeytanın gülen yüzündeki maske nihayet düştü ama hala uyanmayanlar, iyi niyetinin kurbanı olanlar var.

Bunun gerçek bir yolsuzluk operasyonu olmadığını, fark edenler çocuklarını okullardan aldılar, etkinliklerine katılmadılar, gazete ve dergi aboneliklerini kestiler. Bu hain çetenin gerçek yüzünü görme fırsatı verdiği için bir yandan sevinirken, diğer yandan da bu sahtekarlara nasıl kandık, nasıl çocuklarımızı teslim ettik diye üzüldüler, uzun süre kendilerini sorguladılar. Hatta travma geçirenler, psikolojik tedavi görenler oldu. Bunun adı tam bir aldatılmışlık sendromuydu.

Öngörüm odur ki, bin yıllık Anadolu Türk-İslam tarihinde en büyük uluslararası tehdit olarak karşımıza çıkan bu kanlı Terör örgütü FETÖ ve asrın Lawrens’i “Feto” ile mücadelede gevşeklik bizi yüz yıl daha geri götürür. Çünkü biz sadece FETÖ ile değil, topyekün Haçlı savaşıyla karşı karşıyayız.  

Herşeyde bir hayır vardır. Bekleyin göreceksiniz. 15 Temmuz iki kutuplu dünyanın doğum tarihi olacaktır. Artık küresel efendi, dünya jandarmalığına soyunamayacak. Belki de bu çekebileceği son numara.  İnönü’nün dediği gibi; yeni bir dünya kurulacak ve Türkiye bu dünyanın en güçlü üyelerinden birisi olarak onurlu yerini alacak.

Artık diyebilirim ki; YENİ ASYA PAKTI’na hoşgeldiniz. Türkiye’nin Avrupa’nın kapısında dilenci gibi bekletilecek ülke olmadığını tüm dünya şahit olacak. 15 Temmuzu Yeni Türkiye’nin doğum sancısı olarak görüyorum.

Gözümüz aydın, yolumuz açık olsun.  

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30