17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
NE FETO’YMUŞ BE…
19/07/2016

Bu aziz millet, güvenlik güçleriyle birlikte FETÖ-PDY.’nin 40 yıldır alt yapısını hazırladığı darbenin teşebbüsünü püskürttü. Türkiye, demokrasisi ile ekonomisiyle, güvenliği ile ve devletiyle bıçak sırtından geri döndü. Tıpkı Cumhuriyetimizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde verdiğimiz İstiklal Harbinde olduğu gibi, şimdi de Allah bu milleti korudu ve kolladı. Yoksa bu kadar karmaşık, entrikalarla dolu tuzaklardan kurtulmak kolay olmayacaktı.

Ancak bazıları,  bu denli tehlikeli bir darbe girişiminin başarısız kalmasından mutluluk duyacağına; ama, fakat, lakinlerle lafı eveleyip geveleyip dikkati başka yerlere çekmeye çalışıyor. Hatta bu darbe girişiminin “bir Tayyip Erdoğan yapımı” olduğunu savunacak kadar komikleşen meczuplar var bu memlekette. Şehit edilen yüzlerce sivil-asker-emniyetçimizi görmeyeceksiniz. T.B.M.M., külliye , Emniyet bombalanırken kulaklarınızı tıkayacaksınız, bir cümle  bile samimi bir ifade kullanmayacaksınız, sonra kalkıp üzerine tank sürülen ,yaylım ateşi açılan havadan üzerlerine bomba yağdırılan öfkeli halkın birkaç askere yaptığı sert muameleyi diline dolayacaksın. Bu ne yüzsüzlük, bu ne pişkinlik.

Evet, o da olmamalıydı ama kitle psikolojisini ve galeyan kültürünü, oradaki can pazarını yaşamayan, televizyonu başında çekirdek çıtlatırken aksiyon filmi lezzetiyle operasyonu izleyenlerden ancak böyle bir yorum çıkabilir.

Bu da yetmemiş gibi, tıpkı gezi olaylarındaki gibi kelle avcılarına ne demeli! Yaralı askeri hastaneye yetiştirmeye çalışan vatandaşı askerin kellesini kesti diye gösterme alçaklığını yapanlar ve yayanlar da yargı önünde hesap vermelidir.

Bu kadar aptallığı nasıl beceriyorlar şaşıyorum. Ya bunun  “yalan haber” olduğunun eninde sonunda ortaya çıkacağını hiç mi düşünmezler?

Ülkeyi karıştırmak isteyen hainleri anladık da buna kanan zavallı paylaşımcılara ne demeli?

Eğer gerçekten hain değillerse, dolduruşa geldiklerini ve yalan habere alet edildiklerini anladılarsa, aynı kişilerin sosyal medyada özür dilemeleri gerekir. Dinlemiyorlarsa onlar da ihanetin bir parçası olarak ilan edileceklerdir.

Erdoğan‘la görülecek siyasi hesabı olanlar olabilir, ama bunun yolu darbe ve darbecileri masum göstermek değildir. Bu yoldan tez dönülmelidir. Bu yol yol değildir. Çözüm sandıktır.

Yahu az kalsın, tıpkı Mısırda olduğu gibi ülke kan gölüne dönüyordu, bu kadar şehit vermişiz, adam suikastten kılpayı kurtulmuş, devletine bağlı asker ve emniyet güçlerinin feraseti, aziz milletin cesareti ile felaketin ucundan dönülmüş, bazı yeminli Tayyip düşmanı ruh hastaları kalkmış, neymiş efendim bu darbe teşebbüsü başkanlık sistemini yerleştirmek için bir Tayyip Erdoğan’ın projesiymiş. Yani şimdi Erdoğan düşmanlığı ile beyni yıkanmış bu fetocu askerler, Erdoğan için kendilerini defa etmiş mi oluyor. Böyle komik bir çelişki olabilir mi?

Vicdanınız kurusun, insafsızlar. Bu denli saçmaca bir sav olabilir mi? Cumhurbaşkanı kendi eliyle niye geleceğini tehlikeye atsın? Anketler zaten % 60 başkanlık sistemine evet diyor. Bunlar iftirayı bile beceremeyecek kadar gerizekâlı. Milleti kendileri gibi aptal sanıyorlar.  Ama avuçlarını yalayacaklar. Türkiye yekvücut olarak, bu demokrasi sınavından da başarıyla çıkacak.

Hedef şaşırtıcı mesnetsiz ve ispatsız paylaşımların tuzağına düşmeden en az PKK’dan daha tehlikeli olan bu FTÖ-PDY terör örgütüyle mücadeleden asla geri adım atılmamalıdır.

Allah’a şükür ki, darbe teşebbüsü vesilesiyle T.S.K’da, Emniyet’te ve Yargı’da büyük operasyon başlatıldı.

Aynı kararlılık, Milli Eğitim, başta olmak üzere devletin diğer kurumlarında da gösterilmelidir.

Unutulmamalıdır ki, asıl ihanet yuvaları; körpecik beyinleri iğdiş ettikleri, mankurtlaştırdıkları özel okulları ve dershaneleridir. Buralara el konulmadan bataklık kurutulamaz. Bu okullar zaten halkımızdan toplanan bağışlarla yapılmıştır. Yani kamunun ortak malıdır. Dolayısıyla bu kurumlar terör örgütünün elinden alınıp gerçek sahibine yani devlete teslim edilmelidir.

Hala farkına varmadık mı? F.T.Ö. Anadolu coğrafyasındaki bin yıllık tarihimizde, devlet ve millet olarak karşılaştığımız en büyük ve en tehlikeli örgüttür.  Herkes safını ona göre belirlesin.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30