17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KORKU’NUN ZAFERİ HA !
06/11/2015

Nihayet 1 Kasımı geride bıraktık. Herkes huzur içinde işine gücüne bakmaya  başladı. En azından önümüzdeki dört yıl ne yapacağımız belli.Ancak muhalefet partilerinin üslub ve stratejilerine hala aklım ermiyor. Ya akıl hocalarında bir sorun var,ya da bunların akıllarında.Yanlış anlaşılmasın kimsenin aklını ve üslubunu yargılayacak değilim ama bu kadar da olmaz ki.

Düştükleri hale bakar mısınız; muhalefetteyken mevzi kaybediyorlar, iktidara gelmeden oturdukları yerde yıpranıyorlar. Akıllı uslu düşünüp önlem alsalardı,hatta birazcık akıllansalardı aynı hataya tekrar düşmezlerdi.

Ak Parti iktidara geldiği ilk iki dönem bu ülkede korku imparatorluğu yarattılar,halkın değerleriyle çatışmayı siyaset sandılar.Yıllarca ülkeye irtica gelmesini beklediler olmadı.Başta başörtüsü olmak üzere,halkın mukaddesatına savaş açtılar olmadı.Demokrasi dışı,sandık dışı yöntemleri denediler yine olmadı.Yeni Türkiye hızla yol almaya devam etti.Tüm kurum,kuruluş, yönetim mentalitesi ve stratejileriyle birlikte Türkiye son iki yüzyılın en büyük paradigma değişikliğini yaşıyor.Ancak iktidarın karşısında bunu anlayacak,yorumlayacak hatta katkı sunacak muhalefet birikimi yok.Öyle olunca da ,ağız dalaşları ve kısır atışmalarla günü doldurmaya,dolayısıyla koltuğunu korumaya çalışan hibrit bir muhalefet modeliyle karşılaşıyoruz.Korku siyaseti sökmeyince,AKP’ye oy veren halka hakaret ettiler.O günleri hatırlayın.Göbeğini kaşıyan adam,aptal halk dediler.Yetmedi sosyal devlet anlayışı gereği  d ar gelirli vatandaşa bir çuval kömüre oyunu sattı dediler.Bu da tutmayınca sandıkta hile var yaygarası kopardılar.O da sökmedi ve Ak Parti dünyada eşine rastlanmayan bir şekilde dördüncü defa %49,5 oyla tek başına tekrar iş başına geldi.

Şimdi de, muhalefete akıl hocalığı yapanlar  yeni mazeretler üretmeye başladılar.Diyorlar ki;”KORKUNUN ZAFERİ”. Ayıptır ya,bu milleti korkaklıkla itham etme cüretini nereden alıyorlar anlamıyorum.

1 Kasıma kadar Ak Parti’ye fütursuzca savaş açan Batı basını bile 2 Kasım’da hakkı teslim etti ve Ak Parti’nin zaferi karşısında şapka çıkarmak zorunda kaldı.

Bizim muhalefet ise hala mazeretlere sığınmaktan vazgeçmedi.Millet aptal mı,oyunu satacak kadar aciz mi ve aşağılık mı , yoksa korkak mı? Karar versinler de halk ona göre dört yıl sonra cevabını versin.

Halkın korktuğu doğrudur. Ak Partinin baskılarından veya Erdoğan’ın diktatörlüğünden (!) değil, sizin beceriksizliğinizden korktu. Seçim hükümetine bile Anayasa gereği iki bakan vermekten  CHP’ye ve MHP’ye ülkeyi teslim etmekten korktu.

Umarım bu sefer artık milleti tanıma fırsatı bulurlar da,korku siyasetinden medet umaktan vazgeçerler.

Ak Partiye  oy verirken halkın kafasına silah dayanmadı.Vatandaş sadece istikrar istedi,huzur bozulmasın istedi,terörle mücadele devam etsin istedi,ülke bölünmesin istedi.

Dahası? Faizler yükselmesin,dar gelirliler de ev-araba sahibi olsun istedi,ülke koalisyonlara mahkum olmasın,enflasyon artmasın,işimiz bozulmasın istedi.

Bunun adı korkmak veya korkutmaksa senin Türkiye’den,ekonomiden veTürkiye insanının taleplerinden haberin yok demektir. O halde yabancısı olduğun hakaret ettiğin bir halk da sana iktidar yetkisi asla vermez. Bu akılla devam ederseniz, dört yıl sonra bu oyları da bulamayacaksınız, benden söylemesi.  

İşte halkı aptal yerine koyanlardan biride, Sözcü yazarı Emin Çölaşan’a bakınız. Bu milletin Allah inancıyla nasıl dalga geçiyor. Kazık gibi adam olmuş ama hala halkın tek bir Allaha, yüce mevlaya ve onun peygamberine inandığını ya bilmiyor, ya da kutsalımızla dalga geçiyor.  Veya kendini eski Yunan mitolojisine kaptırmış olmalı ki, çok tanrılı bir inanca sahip.

Ey Çölaşan yazık senin yazarlığına. Sen zaten bellisin, neyse de , senin yazını okumak için zaman harcayan, yazdığın gazeteyi okumak için para ödeyen okuyucu için üzülüyorum. 

Bakınız, Çölü aşan ama düz ovada tanrısını kaybeden Emin efendi ne diyor; “ Gökten ilahlar inse bile Tayyip’in ve AKP’nin yıkılışını engelleyemez.” 

N’oldu şimdi Emin Efendi? Demek ki tanrıların bir işe yaramadı, putların yıkıldı. Ama bu milletin istikrar ve huzur isteyen duaları  Allah indinde kabul oldu. O Halde inancını hiçe saydığın bu millete bir özür borcun yok mu Sayın Çölaşan? 

Sonuç; Yeni hükümet hepimizin hükümetidir, devletimiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Doğrularının arkasında oluruz, yanlış yaparlarsa da çekinmeden eleştiririz. Davutoğlu’na ve hükümetine başarılar diliyorum.

Hoşçakalın.

 

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30