17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İNADINA BÜYÜK TÜRKİYE
16/10/2015

10 Ekim 2015’te Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör eylemiyle tanışmış oldu. Terörden beslenenlere, Türkiye düşmanlarına, onların ülkeyi kaosa sürüklemek ve milli iradeye gölge düşürmek isteyen uzantılarına kına yakın diyeceğim ama kına boşa gidecek. Çünkü Allah’ın izni, milletin sağduyusu ile Türkiye bu badireyi de atlatacak ve Cumhuriyetimizin 100. yıldönümüne, yani 2023’e salimen ulaşacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, bu millet oyunu görmüştür.    

Peki buraya nasıl gelindi? T.C.’nin seçilmiş meşru hükümeti olan Ak Parti iktidarı ilk yıllarında bir vesayet izlenimi uyandırsa da, yıllardır Türkiye’yi parmağında kukla gibi oynatan iç ve dış baronların rahatsızlığı ve Tayyip Erdoğan düşmanlığı; Türkiye tam da Atatürk’ün özlediği ve hedeflediği bağımsızlık yolunda vesayet hatta esaret zincirlerini kırmaya başlayınca zuhur etti.    

Bu psikoloji ve rahatsızlık, Türkiye elimizden çıkıyor telaşıyla nefrete dönüştü. Algı operasyonları uluslararası düzeyde devreye sokuldu. Son çare olarak Gülen hareketi de bu iş için kullanıldı. Böylece saf Anadolu insanının himmetleriyle, hayırlı evlat yetiştirme umutlarıyla yeşerttiği bir oluşum, bu süreçte uluslararası istihbarat örgütlerinin maşası oluverdi. Kim bilir belki de bugünler için hazırlanmıştı. Bunu zaman gösterecek.    

Ak parti iktidarlarının uyguladığı sosyal devlet projeleri ve 2001 krizine rağmen başlattığı ekonomik hamleler, Türkiye’yi yerli lejyonerler ve devşirmeler eliyle yönetmeye alışmış efendileri, çılgına çevirdi ve en vahşi tuzaklar devreye sokuldu. Zaten Ankara eylemi bu tuzağın bir parçasıydı.    

Atatürk’ün I.İktisat Kongresi’nde belirttiği “EKONOMİK BAĞIMSIZLIK” da anlaşılan tıpkı İstiklal Harbi gibi kolay olmayacak. Bedel ödenecek, belki daha zor şartlar ve daha sıkıntılı günler bizi bekliyor olabilir. Ancak bu millet bin yıllık Anadolu tarihinde bunun gibi nice engelleri aşarak bugünlere geldi, düşmanlar ve içerideki hainler boşuna heveslenmesin, vız gelir, tırıs gider. Yeter ki, bu büyük oyunu görelim, yeter ki, birliğimize ve devletimize zarar verecek eylem, söylem ve duruşlardan sakınalım.    

Neymiş efendim, Ankara katliamını devlet yapmış hatta katil Erdoğan’mış. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Yahu, akıl var izan var. Seçime 20 gün kala kendine zarar vereceğini bile bile iktidar niye ülkeyi kaosa sürüklesin? Böyle aptalca bir iddia olabilir mi? Ha, Ak Parti, Erdoğan ve Davutoğlu ile bir sorunun varsa, siyasi mücadeleler verirsin, 1 Kasım’da milli irade tecelli eder, sonuca da hep birlikte şapka çıkarırız. Öyle terör ortamı yaratarak, terör örgütünden talimat alarak, ona buna tehditler savurarak, hakaretler yağdırarak siyaset falan olmaz. Boşuna çabalamasınlar, yasalar çerçevesinde bu devletin ve bu milletin gücü, insafı ve feraseti terörü er ya da geç bitirecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.    

Küresel üst aklın talimatlarıyla, emperyalist güçlerin emriyle, ülkede nefret tohumları ekmekle bir yere varılamayacağını hep birlikte göreceğiz.    

Allah aşkına sakin kafayla, siyasi tercih ve saplantılarımızı bir kenara bırakarak şöyle bir düşünelim. O günler ne çabuk unutuldu. Lütfen bu bölümü dikkatle irdeleyelim.    

2001 krizinden hemen sonra koalisyon hükümetinin memur maaşlarını ödeyemeyecek duruma geldiğini beyan etmesinin, IMF’den ve diğer iç ve dış tefecilerden en yüksek faizle kredi kullanır hale gelmesinin, devlet itibarının sıfırlanmasının ardından Ak Parti Hükümetleri  “Güçlü Ekonomiye Geçiş Programı”nı başarıyla uyguladı. Bütçe açıklarını azalttı, her şeye rağmen, tıpkı bugünkü gibi, mali disiplini sağladı. Evet, bunları yapmak suçsa, hainlikse biletini hemen keselim.    

Sosyal güvenlik ve sağlık sistemi e-devlet uygulamaları, otobanlar, üniversiteler, köprüler, barajlar, toplu konutlar..başta olmak üzere rüyamızda görsek bile inanamayacağımız bir sürü reformları Ak Parti iktidarları cesurca uyguladı. Evet bunlar suçsa, böyle suça can kurban.    

Ekonominin en zayıf halkası olan bankacılık sektörünü yeniden yapılandırdı. İçi boşaltılan, arpalık gibi yağmalanan ve iflas etmiş devlet bankalarını hem karlılıkta hem de güvenirlilikte dünyanın en itibarlı markaları haline getirdi.    

Nitekim, 2008 küresel krizinde başta ABD olmak üzere birçok ülkede bankalar paldır-küldür iflas ederken Türkiye’de bir tek banka bile bırakın batmayı zora bile düşmedi. Evet, dünya finans çetelerine, içerideki uzantılarına ve IMF ‘ye rağmen bunu başarmak suçsa ben bu suçu baş tacı yaparım.    

Makroekonomik dengeler gözetilerek atılan tüm bu adımlar ve uygulanan kararlı politikalar sonucunda enflasyon tek haneye indi, paramızdan altı sıfır atıldı. Böylece yabancı turistlerin sıfırlarımızla dalga geçmesinden kurtulduk. Faiz oranları, ta ki gezi eylemine kadar %5’lere inmişti. Böylece herkes ev-araba ve iş sahibi oldu. Tabii tuzu kuru olanlar bunları anlamaz o başka.    

İhracat deseniz bir başka destan.2002’den önce toplam bir yılda yapılan ihracatı bir ayda yapar hale geldik. Yani ihracat potansiyelimiz 15 kat arttı. Evet, tüm bunları başarmak suçsa, keşke tüm iktidarlar hep böylesi suçlar işlese..    

Yetmedi, bilinçli, dengeli ve istikrarlı ekonomik büyüme sonucunda kişi başına düşen milli gelir üç kat artmış oldu; 3,500 dolardan 10,000 doların üstüne çıktı.    

Şimdi bu yapılanların neyine itiraz edeceğiz? Hepsini yaşadık, gördük, hepsi de herkese açık rakamlar. Gerçi niyet halis olmayınca elli tane kulp takılır.    

Bu sonuçlardan dolayı menfaatleri sarsılanlar veya oyunları bozulanların milli iradeye gem vuramayınca boş duracaklarını sanmayın.    

Terörü hortlatacaklar, mezhepçiliği ve etnik milliyetçiliği körükleyecekler, içerdeki uzantılarıyla algı operasyonları yaparak, ülkede kaos yaratacaklar ve hatta vatanımızı bölmeye kalkışacaklar. Lütfen uyanık olalım. Hainlerin, Türkiye düşmanlarının değirmenine su taşımayalım. Bugünler siyaset öncelikli günler değil, ulusal menfaatlerde buluşacağımız günler.    

Son terör olaylarının ve Ankara katliamının ana nedeni Türkiye’yi 2023 vizyonu ile buluşturmamaktır.    

Ne diyor 2023 vizyonu? 2 trilyon dolarlık milli gelir, 25 bin dolarlık kişi başına düşen gelir ve sıfırlanmış cari açık. Ayrıca 500 milyar dolarlık ihracat.    

Ayrıca, bu hedeflere ulaşabilmek için; makul stratejik enerji koridorları ve kaynakları. İşte burası çok önemli. Senin neyine K. Irak petrolü, senin neyine boru hatları. Otur oturduğun yerde, diyecekler elbette.    

Hele bunlara boğazlardan geçişteki ekonomik hâkimiyeti ve kazancı tamamen Türkiye’ye geçirecek olan Kanalistanbul projesini, dünyanın en büyük havalimanı projesini, Londra ve Frankfurt’un imajını bitirmek olan ve para akışını Türkiye’ye çevirecek olan, İstanbul Finans Merkezi projesini de eklesek, niye bizimle bu kadar uğraştıkları hala anlaşılmıyor mu?    

Sahi masum(!) gezi kalkışması ve 17-25 Aralık ihaneti bu projelere start verilince başlatılmamış mıydı? Hafızalarımızı bir yoklayalım. Faizler o zaman neydi, şimdi ne oldu? Bu fark kimlerin cebine indi?    

Bütün bu olanlar ve son Ankara eylemi tesadüfi olabilir mi? Amaçsız olabilir mi? Masum bir barışçıl demokratik hak arayışı olabilir mi? Tuzak büyük ve kapsamlı. “Tavşana kaç, tazıya tut” taktiği ile insanlarımızı birbirine kırdıracaklar, aman dikkat.    

Uyan ey millet, hesap büyük, tuzak çetin. Ekonomik krizlere, koalisyonlara ve kaotik ortamlara geri dönmek istemiyorsak, zincirini kırmak üzere olduğumuz küresel vesayete tekrar teslim olmak istemiyorsak, “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Atatürk’ümüzün kemiklerini sızlatmak istemiyorsak, istikrara evet; kardeş kavgasına, teröre ve kaosa hayır diyelim.    

İnadına büyük Türkiye, inadına kardeşlik, inadına bağımsızlık, inadına bayrak ve VATAN..

Hoşçakalın,

 

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30