17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
‘’HAVEL TATİLE ÇIKSIN’’ MI?
11/09/2015

Kıbrıs Barış Harekatı yapıldığında 16 yaşında lise öğrencisiydim.Yıl 1974…

Adı üstünde insanlık  ve barış adına şanlı ordumuzun yaptığı bu operasyona,tüm dünya  ayakta  alkışlayacağına,topu birden üstümüze  çullandılar. Tehditler, ambargolar peş peşe geldi.

Tabii bugünkü  kadar savunma sanayiinde bağımsız  değiliz  ekonomimiz de  IMF’nin iki dudağının arasında, Türkiye o günkü ambargoların yıllarca sıkıntısını çekti.

Sonuçta Türkiye’nin harekatı durduruldu.Türk tarafını temsilen Dışişleri Bakanı rahmetli Turan Güneş Avrupa’da  diplomatik müzakerelere katıldı.Baktı ki iş çıkmaza girdi,Türkiye’den Ada’yı terk etmesi isteniyor.Turan Güneş telefona sarılıyor kızı için ‘’Ayşe tatile çıksın,bizim işler uzadı’’ diyor. Bir de bakıyoruz,ertesi gün şafak vakti ikinci barış harekatı başlıyor.Meğer ‘’AYŞE’’ meselesi  şifreymiş.

Belki birçoğumuz fark etmedi ama meğer Demirtaş da Dağlıca’daki o alçak pusu planının talimatını şifreyle vermiş,  biz anlamamışız.

Ne demişti o terör destekçisi,emperyalist batı uşağı Demirtaş? ‘’TSK kaybedecek,PKK kazanacak’’ İşte bu açıklamadan bir gün sonra Dağlıca’dan 16 şehid haberi geldi. Yani Demirtaş bu açıklamasıyla’’ Harel (yoldaş) tatile çıksın’’ demek istemiş olmalı ki  ertesi gün kalleşce pusuyu patlattılar.  

Peki niye? HDP niçin durduk yerde çatışmasızlık sürecini bitirdi? Hele 80 milletvekili ile T.B.M.M.’de etkin bir demokratik mücadele fırsatı varken, hele yıllardır mağdur olmuş insanlarımız gerek sosyal-kültürel haklarına kavuşmuşken, hele ekonomik refah, kalkınma ve altyapı hususlarında tam da Batı illerimizi yakalamışken  niçin “devrimci halk savaşı”ndan, silahlı öz savunma güçlerinden bahsedildi ve ardından tetiğe basıldı? Niçin? 

Madem özerklik ve bölünme, dolayısıyla terör istemiyordun da, madem sözde barış ve demokrasi şarkıları söylediniz de niçin kamu otoritesini etkisizleştirip, paralel uyduruk devlet yapılanmasına gittiniz, yol kestiniz, haraç topladınız, mahkemenizi kurdunuz?

Madem Kürtlerin hakkını savunuyordunuz da niçin o bölgene  gelen yatırımları engellediniz? Vatanın birliğinden ve kardeşliğinden şüphesi olmayan olan Kürt kardeşlerimin PKK-HDP baskı ve sarmalından kurtulup özgür iradesiyle bu sorulara cevap araması lazım değil mi?

Şimdi gelelim başka bir netameli konuya. Herkes biliyor ki, İsrail, ABD, Esad, Sisi Batı emperyalizminin bekçileri ve dahi HDP-PKK; hepsi azılı Tayyip Erdoğan düşmanı. Tabii bu projeye en çok hizmet eden şu anda CIA’dan MOSSAD’a Alman istihbaratından İngiliz İstihbaratına kadar herkese servis sunan F.T.Ö. ‘yü de zikretmek gerekir.Yoksa hakkını yemiş oluruz.

Tam da PKK ülkede iç savaş görünümü vermeye çalışırken ,Sayın Cumhurbaşkanına fütursuzca insafsızca saldırırken, bazı siyasetçilerin ve basının  işi gücü bırakıp Tayyip Erdoğan düşmanlığı’na odaklanması sizce tesadüfi olabilir mi?  Bunun apaşikar uluslararası Türkiye düşmanı güçler tarafından kotarılmış bir algı operasyonu olduğunu bile bile aynı yöntemde ısrar etmek kime ne kazandıracak bilemem ama Türkiye’ye ve terörle mücadeleye çok şey kaybettireceği belli.

O halde yapılması gereken nedir? Siyasi hesaplaşmalarımızı, iktidar hesaplarımızı bir yana bırakıp devletimizin yanında dimdik durmanın kahraman güvenlik güçlerimize  moral vermenin tam zamanıdır

Hatta bizim için, vatan için, bayrak için hayatından vazgeçen aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmak istemiyorsak, kavga ,sürtüşme inatlaşma üslubunu bir kenara bırakıp, ekonomik istikrara ve terörle mücadeleye odaklanmalıyız. Aksi takdirde dağdaki eşkiyayı , ovadaki uzantısını sevindirmiş oluruz.
Haa, unutmadan şunu da belirteyim. Yurdun dört bir yanına albayrağa sarılı şehit cenazeleri geliyor. Yüreğimiz dağlanıyor, üzülüyoruz, ağlıyoruz. Bayraklarımızı alıp cenazelere koşuyoruz. Adeta milli ruhumuz ayağa kalkıyor, şehitlerimizi Allah’a emanet edip dönüyoruz.

Hatta, tekbirler  getiriyoruz, ”şehitler ölmez“ diyoruz. Elhak doğrudur, çünkü bu Kur’an ayetidir. Dualara iştirak ediyoruz, şehit yakınlarının acısını paylaşıyoruz.

Şehit Cenazelerinde ortak paydamız; “Vatan-Millet-Bayrak ve Allah”. İnançların, renklerin ve siyasi kimliklerin orada hiçbir anlamı yok derken bir de bakıyorsunuz bir grup “kurt” işaretleriyle slogan atıyor.

Şimdi oldu mu? Şehide,şehit yakınına bu saygısızlık olur mu? Bir milliyetçiye, bir ülkücüye cenaze istismarı yakışır mı? Orası dini bir tören alanıdır. Siyasi işaret de ne demek oluyor? Haşa o işaret bir ayin ritüeli oldu da bizim haberimiz mi yok?

Tabutların ardından bu işareti yaparak 1 Kasım’a oy devşireceğinizi mi sanıyorsunuz? Etmeyin tutmayın ayıptır, günahtır, yazıktır. Bu vatana bu millete acıyın. Şehitlerin ruhunu incitmeyin. Dua edelim,tekbir getirelim,bayraklarımızı dalganlandıralım ama siyaset devşirmeyelim.Çünkü o şehit vatana malolmuştur.

O cenazede her görüşten vatandaşımız vardır. Hepsi de gruplar halinde kendi siyasi sembol ve sloganlarıyla yarışsa bu uğurda ölmeye can attığımız o albayrağa sarılı şehidimin ruhu incinmez mi? Ben bu fırsatçılar için mi şehit oldum demez mi? 

Ayrıca yürüyüşlerdeki taşkınlıklar  yakıp yıkmalar neyin nesi oluyor O zaman sizi kamu otoritesini hiçe sayan PKK’lıdan ne farkınız kalacak? Demokratik hakkımızı yasalar çerçevesinde kullanalım, sloganlarımızı atalım ve bir Türk’e yakışır vakar ile dağılalım. Çapulculuk Müslüman-Türk evladına yakışıyor mu?

Zaten PKK tam da bunu istiyor. Türkiye karışsın, ben de fırsattan istifade mevzi kazanayım istiyor. Uluslararası algı operasyonlarını yürütenler de bunu istiyor. O halde biz niye hainlerin planına ortak oluyoruz. Çünkü Balkanlarda,Kafkaslarda,Kuzey Afrika’da,Mısır’da,Irak’ta son olarak Suriye’de hep bunu yaptılar.

Sayın Bahçeli’nin dediği gibi, provakosyonlar kamu düzenini bozan yasal olmayan taşkınlıklar, yakıp yıkmalar, PKK’nın bizi çekmek istediği alandır. Bu oyuna gelmeyelim. 

Söz konusu vatan ise, siyaset  ve koltuk  teferruattır.

Allah bu milleti korusun,yiğitlerimizin yar ve yardımcısı olsun.Amin

Hoşçakalın 

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30