17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
Mavi Yeşil
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NDAN EKO-TURİZM MÜJDESİ
Taner Uysal
19/03/2019

Geçen hafta İlçemize ziyaret eden ve restorasyonu devam eden Bodrum Kalesi'nde incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy, burada basına açıklamalarda bulundu. 'Bodrum'un sorunu sezonun kısa olması' diyen Ersoy, ''Bodrum'un sezonunu uzatmakla ilgili Bakanlık olarak neler yapabiliriz, neleri devreye almamız lazım, ona gayret edip onun üzerinde yoğunlaşacağız. Bodrum'da tek tip bir turizm var. 15 Haziran, 30 Ağustos arasından villacıların getirdiği bir turizm var. Gerçek turizm bu değil. Tek tip turizmden kurtarmamız lazım Bodrum'u." ifadelerini kullandı. Bu ifadeleri şahsım son derece önemli ve objektif bulduğumu belirtmek istiyorum. Çünkü Bodrum’da mevcut tek tip turizm anlayışı hem turizm süresini 3 aya düşürmüş hem de çarpık kentleşmeyi de beraberinde getirmiştir. Maalesef özellikle yerel yönetimler de bu tür çabalara gereken ilgi ve alakayı gösterememişlerdir.

Sevgili Bodrum sevdalılarına, Mumcular-Çömlekçi mahallelerinin çalışkan üretici fakat turizm mağduru olan kıymetli halkına bu haftaki yazımda çevre ve üretici dostu ekolojik turizmin Mumcular-Çömlekçi mahallelerinde ivedilikle gerçekleştirilmesi amacıyla bizatihi şahsım tarafından başvurusunu yapmış olduğum Kültür ve Turizm Bakanlığından  mücadelemizi destekler nitelikte  cevap geldi. Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 07/Mart/2019(henüz geçen hafta) tarih ve 71591523-307.99[GN-292]-E.206715 Sayılı  yazısında “Mumcular ve Çömlekçi Mahallelerini de kapsayan Muğla Milas Bodrum Fesleğen Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi, 27/Şubat/2007 tarihli ve 26447 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlük kazanmıştır. Muğla BB ile koordineli bir şekilde yapılacak çalışmalar kapsamında bölgenin eko turizm potansiyeli mutlaka göz önünde bulundurulacaktır.”  İfadelerine yer verilmiştir. Bu noktada iki sorum olacak; “ Kültür ve Turizm Bakanlığı net ifadelerle verdiği kapsamlı yanıtına sevinelim mi? Yoksa taa 2007 yılından bu yana anketlerde %93 oranında halk desteğini ve üstelik binlerce duyarlı insanımızın da imza desteğini de almış bir konuda hiçbir şey yapılmadığı için kahrolalım mı?

Artık sayıları binlerle ifade edilen üretici halkımızın ve “ÖZDE” doğa, çevre, sanat, sanatçı, emekçi dostu duyarlı güzel insanlarımızın, boş laflara, vaatlere karnı tok . Lakin yerel seçimler öncesinde halkımız adaylardan  açık açık vaatlerine karşılık garanti ve her alanda gün yüzü gibi aşikar olan bugünkü menfi manzarayı gerçekten değiştirebilecek icraatlar istiyor hatta son derece objektif çözüm önerilerini de beraberinde sunuyorlar. 01/04/2019 Ülkemiz genelinde toplumun siyasete ve siyasetçiye bakış açısı anlamında  ciddi bir değişim olacağını, artık popülist içi boş tamamen oy avcılığına dayalı söylemlerin miadının doldurduğunu tüm kalbimle inanıyor ve net görebiliyorum. Lakin gücü ne olursa olsun, neticesinde kaybeden seçmenden  ziyade hizmet vaadinde bulunup ta  yerine getirmeyen seçilen olacaktır.

Her daim sevgiyle, maviyle, yeşille esen kalın.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30