17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
Köşeli Yazılar
EFSANE GERİ DÖNEMEDİ!
Ayhan Ongun
28/01/2019

31 Mart seçimleri öncesi Bodrum siyasetini kilitleyen Kocadon, izlediği yanlış politikalar sonucu gittiği yanlış yoldan dönemedi.

2014 seçimlerinin hemen ardından Muğla Büyükşehir hedefini açıklayarak, Osman Gürün’le kavgaya tutuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Büyükşehir’e atanamayınca başka partilerle diyalog arayışına girmiş, hangi akla hizmet yeniden Bodrum adaylığına razı olmuştu.

Oysa başından Bodrum’da devam edeceğini açıklasa, şu an aday adayı olanlardan çoğu bu yarışa girmeyebilirdi. Ya da Osman Gürün’ün adaylığı açıklandıktan sonra başka bir partiden ya da bağımsız Muğla Büyükşehir adayı olsaydı, en azından ileriye dönük siyasete devam şansı olabilirdi.

Şimdi gelinen nokta da; Genel Başkanın zorlamasıyla MYK dan geçip, Parti Meclisinde çoğunluk oylarıyla reddedilmiş bir başkan adayı durumu var ortada.

Benzer bir durum Marmaris de yaşandı.

Öyle sanıyorum Büyükşehir, Marmaris ve Fethiye ağırlıklı bir organizasyonla Mehmet Kocadon CHP dışında bir alternatif arayışına girecektir.

Doğal olarak kendi yandaşlarını motive etmek için, “4 Şubatta yapılacak Parti Meclisi toplantısında atanacak” algısı oluşturmaya çalışsalar da efsane!nin geri dönme şansı kalmadı.

Kapalı oylamada ret kararı veren 40 Parti Meclisi üyesini hangi gerekçelerle kararlarından vazgeçirecekler?

Kaldı ki; MYK da bile karşı çıkanlar var iken yeniden Kocadon’un adaylığı önerisinin Parti Meclise getirilebilmesinin makul ve mantıklı tek bir izahı yok.

Öte yandan sonuna kadar CHP saflarında mücadelesini sürdürmüş gerçek aday adaylarına yapılan bir haksızlık da sonunda giderilmiş oldu.

Sermaye çevrelerinin Bodrum üzerine oynamak istedikleri bir oyun, bir kez daha zor da olsa bozulmuş oldu.

Kendi kişisel hırs ve beklentileri uğruna Osman Gürün’le tutuştukları kavga sonunda Bodrum’un beş yılını heba eden Kocadon’un; CHP'nin kurumsal kimliğinin, kişilerin önünde olduğunu görmesi biraz zor oldu ama kazanan Bodrum olacak.

Şimdi kimin gerçek CHP'li olduğu ortaya çıkacak!

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30