17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
Köşeli Yazılar
BODRUM'DA DEĞİŞİM ŞART!
Ayhan Ongun
03/01/2019

Yerel seçimlere az bir zaman kala aday belirleme çalışmalarına hız veren siyasi partiler son hamlelerini yapmaya hazırlanıyorlar.
İYİ Parti aylar öncesinden kararını verdi ve Mehmet Tosun sahaya inerek çalışmalarına başladı. 
AK Parti bugün yapılan bir açıklamayla Bodrum Belediye Başkan Adayını Dr. Tahir Ateş olarak belirledi. MHP aday çıkarmayarak AK Parti adayını destekleyecek.
Şimdi merakla beklenen CHP'nin kimi aday göstereceği!
Uzun yıllardır Bodrum siyasetine yön veren, yalnızca CHP değil, tüm partilere gücü oranında ayar veren Mehmet Kocadon, “Kesinlikle Bodrum’dan aday olmayı düşünmüyorum” demesine karşın, “Genel Merkez, benim dışımda hiç kimseyle seçim alınamaz diyerek bana yeniden Bodrum’u önerdi” algısını yaymaya çalışıyor.
İşin doğrusu bu konuda başarılı olduklarını da söylemek gerek.
Öyle ki; CHP İlçe örgütü ve hatta diğer aday adayları da bu algıya inanmış olmalılar ki kamuoyunu rahatlatacak önemli bir tepki vermediler.
Şimdi de çok önemli ve gizli kaynakları varmış gibi davranan kimileri, 4 Ocak'ta Kocadon’un Millet ittifakının adayı olarak açıklanacağını iddia ediyorlar.
Şimdi bu noktada durup, şu konuya açıklık getirmek gerekiyor.
Kocadon’un “Ben Bodrum'a aday değilim” sözüne güvenerek aday adayı olan 8 kişinin, bunca zamandır yaptıkları çalışmaları yok sayarak haklarını gasp etmesine seyirci kalanlara seslenmek istiyorum.
Diğer 8 aday adayının içerisinde iyi niyetli yaklaşımlarına ve örgüte olan saygılarından kaynaklı olarak CHP'ye zarar vermeme konusunda duyarlılıklarına karşın, sizler niye bu kişilere sahip çıkmıyorsunuz.
Hani nerede kaldı “Hak-Hukuk-Adalet”?
Kocadon’un yeniden başkan olmasından yarar uman yandaşları her fırsatta desteklerini açıkça söylerken, niye bir kişi olsun çıkıp da “5 yıl boyunca Büyükşehirle kavga etmenin dışında hiçbir hizmet vermedi, Bodrum’un 5 yılını heba etti, artık yeni birine ihtiyaç var” diyemiyor?
Bodrum bir 5 yıl daha aynı kişiler ve aynı anlayışla yönetilemez.
Bodrum halkı buna izin vermemelidir.
Ben Kocadon’a karşı değilim, Kocadonla bu kentin iyi yönetilemeyeceğini söylüyorum.
Bodrum’un her alanda yeni yüzlere, yeni bir yönetime ihtiyacı var.
CHP içerisinde de bu işi Kocadon’dan daha iyi yapacak çok insan var.
Artık sermaye çevrelerinin Bodrum’dan ellerini çekmelerinin zamanıdr.
Bu kentte yaşayan herkesin korkmadan görüşlerini ve tercihlerini açıklaması bir yurttaşlık görevidir.
Ben CHP'den aday adayı olan kişilerden birinin, diğer partilerin adaylarıyla demokratik bir yarışa girmesi halinde seçimi kazanacaklarını, aksi halde Kocadon’un adaylığı halinde seçimi kaybedebileceğini düşünüyorum.
Tüm Bodrumluları ve özellikle de CHP'de siyaset yapanları görüşlerini açıklamaya çağıyorum.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30