17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
Hakiki Hayat
TUZU KURU- KURU TUZ
Ayşenur Tanrıverdi
19/11/2018

Eğer bir şeyler yazıyorsam veya yazmaya çalışıyorsam, bunu her yıl bir önceki yazdıklarımdan nefret etmek için yapmalıyım. Fikirlerim dönüşmeli ve değişmeli. Öyle bir ilerleyiş olmalı ki ardımda bıraktıklarım, altı boşalan toprak parçaları gibi kayıp gitmeli, uçurumun derinliklerinde kaybolmalı. Bu ilerleme en tepeye ulaşmak için değil, düz bir patikada yürür gibi olmalıdır. Ne kadar gideceğimi, ne kadar geçtiğimi bilmemeliyim. Tırmanmam ben. Yalnızca yürümek, yürümek isterim. Bazen yavaş bazen de hızlanarak.

Bir kitap yazdıktan sonra arkasına yaslanıp ömrü boyunca bununla böbürlenen tiplerden olmak istemem doğrusu. Bir tavır benimseyip, ömrüm boyu onu sırtımda gezdirmek budalalıktan başka nedir? Ama bunu bir şey zannederiz. “Bakın” deriz adama, “Ne kadar kendinden emin ve sebatkâr! Başka kim böyle ki?” 

-Herkes.

Hâlinizden memnun olmayın. Hiçbir konuda… Eğer hâlinizden memnunsanız, eğer tuzunuz kuruysa, siz bir hiçsiniz. Hâlinden memnunlar, kendinden birkaç adım ötede can çekişen birine aldırmazlar, ne de olsa güzel, yaşanılası bir dünyaları vardır. Hayâl kuramazlar, beyinleri dondurucuya atılmış bir köfte gibi katılaşmıştır ne de olsa. Hâlinden memnunlar, üretmez, yalnızca konuşurlar. Söz söyleme sanatı onlar için bir uzmanlık alanıdır. Tek farkla: Bu sanat, beş para etmez bir sanattır.

 

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?lyk
Yorum
Yazaryn Di?er Yazylary
Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30