Elbirliğiyle Mahallelerini Temizlediler...

Bodrum’da bir araya gelen bir grup duyarlı vatandaş, çevreye atılan çöpleri temizledi. 

Elbirliğiyle Mahallelerini Temizlediler...

Bodrum’da bir araya gelen bir grup duyarlı vatandaş, çevreye atılan çöpleri temizledi. 

Yakaköy Mahallesi’nde yaşamını sürdüren Tülin Mor Janes öncülüğünde bir araya gelen yaklaşık 15 kişi, mahallede çevre temizliği yaptı. Sabah saatlerinde mahalledeki bir kahvede toplanan vatandaşlar, ellerine eldivenlerini takıp mahalleye gelişigüzel atılan çöpleri topladı. 

Yol kenarlarındaki otluk ve ağaçlık alanlardaki çöpleri tek tek toplayıp çöp poşetine atan vatandaşlar, daha sonra topladıkları poşetleri çöp konteynerlerine bıraktı. Çevre temizliğine çocukların da destek verdiği görüldü. 

Etkinliğe öncülük eden Tülin Mor Janes, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Ben çevreye duyarlı bir insanım. Yaka’nın bazen içinden geçmek bile istemiyorum. O kadar üzülüyorum ki, her yer çöp dolu. Bir gün muhtara danıştım ve bu Pazar günü temizlik yapmaya karar verdik. Bu ilk etkinliğimiz. Çok az insan katıldı ama ben mutluyum. Etkinliğe 15 kişi katıldı. Benim amacım diğer köylerin de bizi örnek almaları. Akım başlatmak istiyoruz. Ben Yakaköy’ün Bodrum’un en temiz köylerinden biri olmasını istiyorum.”

Doğma büyüme Yakaköylü olan 71 yaşındaki Arif Gençaydın adlı vatandaşta temizlik hareketine katılan isimlerden biriydi. Gençaydın, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çöplerimizi çöp bidonlarına koyalım. Böyle aşağı yukarı atmayalım. Ben sigara izmaritini bile tarlamın içine atmıyorum. Buna dikkat edelim, bu çevre hepimizin. Her yeri temiz tutalım.” 

Çevre temizliği etkinliğinin belirli aralıklarla yapılacağı bildirildi.