Vatandaşın Foseptik İsyanı!..

Bodrum’da bir siteden caddeye aktığı iddia edilen foseptik, vatandaşı isyan ettirdi. 

Vatandaşın Foseptik İsyanı!..

Bodrum’da bir siteden caddeye aktığı iddia edilen foseptik, vatandaşı isyan ettirdi. 

Bodrum’un İslamhaneleri Mahallesi Mandıra mevkisindeki bir siteden caddeye bırakıldığı iddia edilen foseptik, vatandaşın tepkisini çekiyor. Bölgedeki büyükbaş hayvanların foseptik suyunu içtiğini de dile getiren vatandaş, bir aydan bu yana pek çok yeri aramasına rağmen soruna bir türlü çözüm bulunamadığını dile getiriyor. 

Bir aydır foseptik sıkıntısıyla uğraştığını dile getiren Ayşe Ayan adlı vatandaş, “Bu site parasını verip foseptiğini çektirmiyor, caddeye salıyor. Her yeri aradım. Bodrum Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla Valiliği. En son Ankara’yı bile aradım. 4 kere zabıta geldi. Tamam abla diyip gidiyorlar. Yine bir çözüm yok. Cadde kenarında biriken bu foseptiği inekler içiyor. Hayvanlar hastalık bulaştıracak. Ayrıca çok kötü kokuyor. Her yer sivrisinek kaynıyor. Kollarım bacaklarım sivrisinek yarası oldu. Bugün de bu caddede yol çalışması var. Ne olacak bilmiyorum" dedi.  

Yıllarca İsviçre’de yaşadıktan sonra Türkiye’ye döndüğünü de ifade eden Ayan, “Ben 4 yıl önce İsviçre’den dönüş yaptım. Ben Bodrum’u böyle bilmiyordum. Buraya gelince altyapı sorunlarına alışamadım. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir yer yok” dedi.