Uyuşturucu İle Mücadele Semineri Var

Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında Bodrum’da bir seminer gerçekleştirilecek, ardından Bodrum Belediye Meydanı’nda bir basın açıklaması yapılacak. 

Uyuşturucu İle Mücadele Semineri Var

Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında Bodrum’da bir seminer gerçekleştirilecek, ardından Bodrum Belediye Meydanı’nda bir basın açıklaması yapılacak. 

İlçede geçtiğimiz yıl faaliyetlerine başlayan “Yanındayım Derneği” tarafından “Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Semineri” gerçekleştirilecek. Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Toplantı Salonu’unda organize edilen seminerin konuşmacısı Cumhuriyet Savcısı Hasan Boran Bozdoğan olacak. 

Dernek Başkanı Buse Tekgül Gümüş ve Başkan Yardımcısı Sedef Nazan Develi de konu ile ilgili sunum yapacak. Yarın(26 Haziran Çarşamba) Saat 13.00’da başlayacak seminerin bir buçuk saat sürmesi öngörülüyor. 

“Yanındayım Derneği”, Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında Bodrum Belediye Meydanı’nda aynı gün saat 17.00’da bir basın açıklaması yapacak. Uyuşturucu, pedofili ve cinsel suçlarla mücadele etmek ve bu konularda mağdur olanlara psikolojik, tıbbi, hukuki ve sosyal destek vermek amacıyla faaliyet yürüttüklerini hatırlatan Dernek Başkanı Buse Tekgül Gümüş, seminerle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Dünyada uyuşturucu kullanma alışkanlığında artış olması ve bunun insanlık için büyük bir tehdit oluşturduğu gerçeğinden hareket eden Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1987 yılında aldığı bir kararla, uyuşturucusuz temiz bir toplum hedefine ulaşma ve uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirme konusundaki kararlığını vurgulamak amacıyla, 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak belirlemiştir. Dünyada her yıl çeşitli etkinlikler ve programlar ile duyurulan bu önemli gün için ilk kez Bodrum’da bir seminer düzenleniyoruz. 

Uyuşturucu madde kullanımının her geçen gün artması ve narko-ekonomi ile güçlenen iç ve dış tehditlerin gençlere yönelik faaliyetlerini arttırması nedeniyle, her birey artık bu konuda daha duyarlı davranmalıdır. Ben kullanmıyorum ya da benim çocuğum zaten kullanmıyor diyerek bu tehlikeye arkamızı dönemeyiz. Semineri 26 Haziran Çarşamba günü saat 13.00’te Bodrum Ticaret Odası’nda gerçekleştireceğiz. 1.5 saatlik çok güzel bir program hazırladık. Tüm ilgili meslek gruplarını ve duyarlı vatandaşlarımızı bekleriz.”