Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bodrum İlçe Stadı’nda gerçekleştirilen kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bodrum İlçe Stadı’nda gerçekleştirilen kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu. 

Sabah saatlerinde başlayan programa Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu 8/C Sınıfı öğrencisi Ezgi Çolak yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in konuşmasıyla devam eden programda, Özel Fen Bilimleri Ortaokulu 7/C Sınıfı öğrencisi Ecem Yılankaya, “23 Nisan Çocuğuyum” adlı şiiri, yine aynı okulun 5/B sınıfı öğrencisi Mehmet Şefik Kocaer “23 Nisan” adlı şiiri okudu. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. 

Bodrum Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibi’nin hazırladığı gösteri ise izleyenlerin beğenisin kazandı. Ardından komşu ülke Gürcistan’dan gelen Anazdeuli ve İmed ekibi, Gürcistan’a özgü oyunları sergilediler. 

Program sonunda Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu ve Özel Fen Bilimleri Ortaokulu öğrencileri müzikli gösteri sundu. Kalabalık bir öğrenci grubu tarafından hazırlanan gösteri sonunda ortaya büyük bir Türk Bayrağı açıldı. Gösteri, izleyenlerden yoğun alkış aldı.