Türkiye'nin Sihrine İnanıyorum...

Dünyaca ünlü aktör Jean Claude Van Damme tatilini geçirdiği Bodrum'da, Türkiye’yi öve öve bitiremedi. 

Türkiye'nin Sihrine İnanıyorum...

Dünyaca ünlü aktör Jean Claude Van Damme tatilini geçirdiği Bodrum'da, Türkiye’yi öve öve bitiremedi. 

Önceki gün akşam saatlerinde tatil için Bodrum’a gelen dünyaca ünlü aktör Jean Claude Van Damme, kaldığı ultra lüks otelin restoranında akşam yemeği yedi. Yemek öncesinde küçük bir sürprizle karşılaşan Van Damme karşısında salsa yapan dans ekibini görünce telefonuna sarılarak video çekti. 

Oldukça neşeli tavırlarıyla dikkat çeken Van Damme gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Ropörtaj sırasında giydiği tişörtün markasını eli ile kapatan ünlü aktör “Üzerimdeki tişörtü markasını kapattım çünkü bu marka deri kıyafetler de yapıyor. Beni izleyenler yanlış anlamasın diye kapattım. Ben hayvanları çok severim ve saygı duyarım hayvanseverlerin tepkisini çekmek istemem. Sadece bu tişörtü sevdiğim için giydim” dedi.

TÜRKİYE’NİN SİHRİNE İNANIYORUM

Hiç kimsenin fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmeyen ve oldukça neşeli tavırlarıyla da dikkat çeken Van Damme, Türkiye’nin sihrine inandığını belirterek “Türkiye’nin misafirperverliğini çok seviyorum. Türkiye’de çok güzel karşılanıyorum ve çok seviliyorum. Türkiye’ye sadece bu sebep için bile gelinir. Türkiye’nin sihrine inanıyorum. Türkiye’ye ilk geldiğimde daha uçaktan inerken hissetim. Bunu da Türkiye'ye inerken hissettim, onun için geliyorum” şeklinde konuştu.

Bodrum’a davet eden arkadaşlarına da teşekkürlerini sunan Van Damme “Türkiye birçok dinin ve kültürün buluştuğu bir ülke. İstanbul ise dinlerin ve kültürlerin buluştuğu en büyük şehirlerden biri. Müslümanlığın tarihine baktığımızda muhteşem bir geçmişi var” dedi.

Bodrum’a geliş amaçlarından birinin de Türkiye’den güzel bir yat almak olduğunu belirten Van Damme “Türkiye’den özelliklede Bodrum’dan yat almak istiyorum bu sayede Türkiye’de özellikle Bodrum’da daha çok vakit geçirmek istiyorum." 

TÜRK KAHVESİ VE LOKUMA BAYILDI

Türk yemeklerini çok sevdiğini sözlerine ekleyen Jean Claude Van Damme “Türkiye’nin tattığım tüm yemekler çok güzeldi. Özellikle sade Türk Kahvesi ve lokum çok seviyorum. Otelle girer girmez 3 tane ardı ardına sade Türk kahvesi içip yanında lokum yedim. Türkiye’de yeterince zaman geçirip değişik tatları ve değişik yemeklerini yeme imkanı bulacağım” dedi.

İş adamı Cihan Ekşioğlu ise Jean Claude Van Damme’ı otellerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Van Damme‘ın Türkiye’yi ve Türkleri çok sevdiğini söyledi. Cihan Ekşioğlu’nun davetiyle Bodrum’a gelen Jean Claude Van Damme arkadaşı Ekşioğlu ile bol bol sohbet edip gece geç vakitlere kadar eğlendi.