Turgutreis'te Hortum Dehşeti!..

Bodrum’da denizden karaya vuran hortum, ortalığı savaş alanına çevirdi. 

Turgutreis'te Hortum Dehşeti!..
Bodrum’da denizden karaya vuran hortum, ortalığı savaş alanına çevirdi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağanak yağış ve fırtına uyarısının yapıldığı Bodrum’da aralıklarla yağış etkili oluyor. 

Turgutreis Mahallesi’nde ise hortum şoku yaşandı. Bugün akşamüstü saatlerinde Turgutreis açıklarından sahile vuran hortum, Amiral Kafe’yi savaş alanına çevirdi. Denizde bağlı bulunan birkaç metre uzunluğundan kayığı 10 metre yüksekliğe kadar çıkarıp karaya atan hortum, masa ve sandalyeleri havada uçuşturdu. Masa ve sandalyelerden bazılarının denize uçtuğu görüldü. 

KAYIĞI 10 METRE HAVAYA KALDIRDI

O esnada Amiral Kafe’de oturan Enis Karabük, Kent Haber’e yaşananları şu sözlerle anlattı:

“Marinada oturuyorduk. Aniden bir rüzgar geldi. Deprem zannettik. Marianın üzerinden büyük bir gürültüyle girdi. Çay bahçesinin önündeki masaları denize fırlattı. Denizdeki kayığı 10 metre havaya kaldırdı. Bir anda yere bıraktı. Sandalyeler masa kırıldı.”

HELİKOPTER SANDIK

Hortumun içinde kaldıklarını ifade eden Nezih Kuloğlu da “Helikopter iniyor sandık, anlayamadık. İçeri kaçmaya bile fırsatımız olmadı. Hortumun içinde kaldık. Birden bire geldi. Müthiş bir hortum. 45-50 saniye kadar sürdü. Bacaklarımıza sandalyeler çarptı. Kısa sürdü. Uzun sürse sıkıntı olurdu. Ben çok hortum gördüm ama içinde hiç kalmadım. Tam göbeğindeydik” dedi. 

AKYARLAR’A DA HORTUM VURDU!..

Öte yandan bir hortum da Akyarlar Mahallesi’ne vurdu. Denizden karaya vuran hortum, bir marketin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde hortumun karaya vurmasıyla masa ve sandalyelerin yolda metrelerde sürüklendiği, marketin tentesinin kırıldığı görülüyor. O esnada yolda yürüyen bir vatandaş ise hortumun ortasında kalıyor. Yere eğilerek hortumdan korunmaya çalışan vatandaş, daha sonra yol kenarında park halindeki minibüsle otomobilin arasına sığınıyor.