Tüketiciden Tam Not Alıyor!..

Bodrum’un ilk ve tek yüksek teknolojili su üretim tesisini geçtiğimiz yıl hizmete açan Karia Su, Bodrum halkının sağlıklı su ihtiyacının karşılanması hedefi ile faaliyetine devam ediyor. 

Tüketiciden Tam Not Alıyor!..

20 yılı aşkın süredir Bodrum’da faaliyet gösteren Karia Su, 2019 yılında hedef büyüterek Bodrum’un ilk ve tek yüksek teknolojili su üretim tesisini hizmete açtı. Torba Mahallesi Kayırlı Mevkii’nde 10 dönüm arazi üzerinde bulunan Karia Su içme suyu tesisi, yüksek hijyen standartları, alanında uzman, tecrübeli personeli, fiyat politikası ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile alanında fark yaratmayı başarıyor.

Polikarbon damacana, cam damacana ve pet bardak seçenekleriyle Bodrum halkının beğenisine sunulan Karia Su, 7.31 PH değeri ve lezzetli içimi ile tüketiciden tam not aldı. 

SUYUMUZ, BU YÖRENİN SUYU...

Bodrum’un yerel kaynaklarının değerlendirilmesi ve yüksek teknoloji ürünler yardımıyla Bodrum halkının sağlıklı su ihtiyacının karşılanması hedefi ile faaliyetine devam eden Karia Su Kurucusu Fevzi Acun, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bodrum’un su ihtiyacı eskiden beri olagelmiştir ve hep dışarıdan desteklenir. Ben de yörenin kaynağını yörede bir fabrika yaparak Bodrum halkının hizmetine sunmak istedim. Hikayemiz böyle başladı. 20 yıldır bu sektörün içindeyim. 2019 yılında fabrikanın ruhsatını alıp faaliyete geçirdik ve kurumsallaştık. Suyumuz, bu yörenin suyu. Son teknoloji ile içme suyu haline getirildikten sonra bir o kadar yeni teknoloji kullanan makinelerde dolduruluyor. Gördüğünüz gibi çok hijyenik bir ortamda insan sağlığını önceliyoruz. Zaten misyonumuz da bu. Hijyenik bir ortamda suyu üretmek, paketlemek, depolamak ve aynı sağlıklılıkta bunu vatandaşa iletmek.”

Bodrum’un birçok noktasında bayileri olduğunu ve pek çok otelin de içme suyu ihtiyacını karşıladıklarını sözlerine ekleyen Fevzi Acun, “Oldukça yaygın bir dağıtım ağımız var. Suyumuzun PH’ı 7.31. Bildiğiniz gibi kanın PH’ı 7. Suyun PH değerlerinin de bunun çevresinde olması gerekiyor. Onun içindir ki, 7’ye yakın olan 7.31 tercih edilen bir PH değeri.” dedi. 

Damacanaların doldurulmasından da bahseden Fevzi Acun, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Vatandaştan gelen damacanalar, 65 derece sıcaklıkta dış yıkama makinesinde damacanaların her noktasına sirayet edecek şekilde fırçalanarak temizleniyor. Sonra iç yıkama ünitesinde 19 istasyonda içine tazyikli su verilerek deterjan ile yıkanıyor, durulanıyor. Dezenfektan ile yıkanıyor, durulanıyor. Yüksek ozonlu suyla yıkanıyor, durulanıyor. Sonra dolum noktasına getirilip dolduruluyor. Kapağı kapatılıp tüketime hazır hale geliyor.”

SUYUN NASIL, HANGİ HİJYENİK ORTAMDA ÜRETİLDİĞİNİ YERİNDE GÖRSÜNLER

Vatandaşların hijyen ve insan sağlığını öne koyan ortamlarda üretilen suyu tercih etmeleri gerektiğini ifade eden Acun, “Vatandaşın damacanaların kapaklarındaki son kullanma tarihlerine dikkat etmeleri lazım. Üretim tarihi ile vatandaşa ulaşım arasındaki sürenin kısa olması tercih konularından biri olmalı. Biz de yerel bir su olduğumuz için burada ürettiğimiz suyu çok kısa bir zamanda vatandaşa ulaştırmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla tercih edilme sebeplerimizden biri de bu oluyor. Burası yerel bir fabrika olduğu için ulaşım da zor değil. Vatandaşlarımız gelsinler, suyun nasıl, hangi hijyenik ortamda üretildiğini yerinde görsünler. Her zaman açığız, diledikleri zaman gelip üretimi başından sonuna görebilirler” şeklinde konuştu. 

Uzaktan gelen suların nakliye maliyetleri olduğunu dile getiren Karia Su Kurucusu Fevzi Acun, “Biz yerel olduğumuz için bu maliyetleri fiyatımızdan düşürerek vatandaşa daha uygun fiyatlarda sunmayı hedefliyoruz. Hem sağlıklı olsun, hem ucuz olsun, her keseye göre su olsun istiyoruz” dedi. 

HEP YEREL KALACAĞIZ

Polikarbon damacana, cam damacana ve pet bardak seçenekleriyle Bodrum halkına hizmet verdiklerini anlatan Acun, “Bodrum’da ilk cam damacana. Camın sağlığı herkesin malumu. 200’lük, 250’lik ve 300’lük pet bardağımız var. Ben özellikle cam damacanayı herkese öneriyorum. Bodrum’da ilk fabrikayız ama bunu hizmetin ötesinde başka bir maksatla kullanmak istemiyoruz. Mevcut kalitemizi muhafaza etmek, vatandaşa daha hızlı ulaşmak, oluşan güveni devam ettirmek, güler yüzlü yapımız vatandaşa her zaman hissettirmek bizim politikamız olarak kalacak. Hep yerel kalacağız, fabrikamızı başkalarına kaptırmayacağız. Vatandaşa hizmet etmeyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Ürün ve hizmetler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler işletmenin www.kariasu.com adresindeki web sitesini inceleyebilirler. Sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanan Karia Su’nun İnstagram sayfası @kariasubodrum, Facebook sayfası ise [email protected]