TED'lilerden Dibeklihan'da Anlamlı Sergi

TED'lilerden Dibeklihan'da Anlamlı Sergi

TED Bodrum Koleji'nin ortaokul ve lise öğrencilerinin Karma Resim Sergisi Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'nde görücüye çıkacak.

Dibeklihan’da Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde sergilenecek olan TED Bodrum Koleji Ortaokul ve Lise Öğrencileri’nin Karma Sergisi, 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıldönümünde  "Mustafa Kemal Atatürk, Mücadele, Birlik, Yola çıkış / Samsun / İlk adım / Anadolu, Bağlılık, İnanç, Güven, Cesaret, Çalışkanlık, Özgürlük ve Gelecek temalı olup 19 çalışmadan oluşuyor. “Hayat Boyu Sanat” temalı sergide resimlerle birlikte öğrencilerin seramik çalışmalarından oluşan toplam kırka yakın öğrenci eseri yer alacak.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” Sözünden yola çıkarak TED Bodrum Koleji öğrencileri tarafından hazırlanan “Hayat Boyu Sanat” sergisi Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Orhan Kemal Meyda’nında 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 11.00’da açılarak Yıldız Kenter Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak. 

Sergi, Pazartesi günleri dışında her gün 10:00 – 20:00 saatleri arasında 23 Mayıs 2019 tarihine kadar izlenebilecek.