Tangerine Dream Misafirlerini Ağırlamaya Hazır

Bodrum’un yerel değerlerini öne çıkartmak için yola çıkan Kraft Yaşa festivallerinin ilki “Tangerine Dream” 6 Temmuz’da başlıyor.

Tangerine Dream Misafirlerini Ağırlamaya Hazır

Bodrum’un yerel değerlerini öne çıkartmak için yola çıkan Kraft Yaşa festivallerinin ilki “Tangerine Dream” 6 Temmuz’da başlıyor.

Bodrum Ortakent Yahşi Kafe Müskebi Yalısında bulunan Festival alanında düzenlenecek olan Tangerine Dream etkinliklerinde ana  tema Bodrum Mandalinası. Festival için getirilen mandalina ağaçları arasında kurulacak stantlar ve workshop alanlarında gün boyu birçok etkinlik düzenlenecek. 

6 Temmuz Cumartesi, saat 12:00'de misafirlerine kapılarını açacak olan etkinlikte gün boyu DJ'ler Bülent Can Sağır, Pinaa, Emre Öğütçü "Radio 2019", Aslı Köse "Live Vocal" çaldıkları müziklerle eğlenceli saatler yaşatacak.  

7 Temmuz Pazar günü de saat 12:00'da kapılarını açacak olan festivalde gün boyu DJ'ler Özlem Öztürk, Kamp, Erkan Demirci, Discolog "Fg 93.7", Macit sahne alacak. 

Etkinlikte her iki gün boyunca Saksafon Perküsyon, Eternel Flames Fire Show (ateş gösterisi) workshoplar, Poi, Staff, Hulahoop, Balance Board, Lena Erdil Wind Surf Center sörf eğitimi gerçekleşecek. Ayrıca mini golf, çember atma, denge tahtası yarışması gibi ödüllü yarışmalar düzenlenecek. Gün boyu devam edecek etkinlikler gece yarısı sona erecek. 

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası’nın desteği ile gerçekleşecek olan etkinlik Bodrum'da bulunan seçme-kraft lezzetlerden oluşan yeme içme alanı, aynı anda birbirinden farklı lezzetleri bir arada sunuyor. Bodrum’da yerel değerleri yaşatmak için çabalayan isimlerden Mustafa Yavaş ve Meral Kurt'un öncülüğünde kurulan Kraft Yaşa, alanlarında uzman ve tecrübeli isimlerle birlikte hareket ediyor. 

Tüm Bodrumluları ve Bodrum sevdalılarını Tangerine Dream ile başlayacak olan festivallere davet eden Yavaş, “Bizler bu kasabada yaşayan insanlar olarak, kasabamızın dokusunu, kendine özgü ürünlerini koruyarak gelecek nesillere aktarmak için çalışıyoruz. Kraft Yaşa'yı oluştururken Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras, Bodrum Ticaret Odası Başkanımız Mahmut Kocadon destek vererek bizleri cesaretlendirdiler. Bu yaz başlayan etkinlikler serisi, Ekim ayına kadar devam edecek. Her birinde Bodrum’dan bir parça ön plana çıkartılacak olan etkinliklerin tamamında Bodrumlu yerel işletmeler ve üreticiler yer alacak. Güzel müzikler, lezzetli yemekler, eğlenceli oyunlar ve eğitimlerle misafirlerimize keyifli anlar yaşatmak istiyoruz. Tüm misafirlerimizi festivalimize bekliyoruz” dedi.