Siyasetteki Amacınız Ne?

Biri sizi eleştirdi mi? Ver disipline, at partiden kurtul! Biri size gerçek sorular mı sordu? At iftirayı aradan sıyrıl!

Siyasetteki Amacınız Ne?

Bodrum’da yaşıyoruz. Burası bir cennet. Hava mis gibi. Hala denize girebiliyoruz. Açık havada yürüyüş, spor yapabiliyoruz. Ne kadar uzak olursak olalım 5 dakikada denize inebiliyoruz. Dediğim gibi adeta bir cennet, ne dersiniz?

Ama güzel havada cennet olan Bodrum, olumsuz hava koşullarında cehenneme dönüyor. Neden? Çünkü Bodrum’da alt yapı yok, planlama yok, geleceği düşünerek iş yapan yok, Bodrum her geçen gün büyüyor ama kontrolsüzce, plansızca. Tıpkı bir balon gibi şişiyor, şişiyor ama fazla şişirilince patlayacak, belki de patladı!

On yıllardır aynı sorunları yaşıyoruz Bodrum’da; kanalizasyon, sel, çöplük, yollar, trafik, su ve birçokları. 

Peki, bu sorunları kim çözecek? Bu ilçenin doğru dürüst planlamasını kim yapacak? 

Ben mi? Ya da bu satırları okuyan siz sade vatandaş mı?

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bu sorunları çözecek olan siyasilerdir. Peki, Bodrum’da siyasiler ne yapıyor biliyor musunuz?

Tekrar seçilmek için 6 ay önce söylediğini yutanı mı, tek adamlığı eleştirip Bodrum’da tek adam düzeni kurmak isteyenleri mi, işine gelmeyince ona buna çamur atıp gündem değiştirmeye çabalayanı mı, hangi birini anlatayım size?

Bu insanları görünce kendi kendime “ne hizmet aşkıymış be” diyorum. Öyle ya siyaset halka hizmet için yapılır değil mi? O koltuğu hizmet aşkıyla yanıp tutuştukları için tekrar kapmaya çalışıyorlar, öyle değil mi?

Tamam, tamam gülmeyin! Bende biliyorum bu kişilerin koltuk hırslarını, egolarını. 

Koltuk kapmak için tüm ilkelerinden vazgeçenler, yeniden seçilmek için şekilden şekle girenler, ona buna iftira atanlar soruyorum size; Bugüne kadar Bodrum için ne yaptınız? Bodrum’un devasa sorunları için ne gibi projeleriniz oldu? Bu projeleri hayata geçirmek için hiç çalıştınız mı?

İftira atan, koltuk hırsı yüzünden gözü kör olan siyasilere soruyorum; Yağmur yağdığında selin içinden geçerken hiç utanıyor musunuz? Yola akan lağımı görünce içiniz hiç cız ediyor mu? Biliyor musunuz o lağımın içinde çocuklar oynuyor! Anne babalar çaresiz çünkü siz işinizi yapmıyorsunuz. Varsa yoksa kişisel hırslarınız ve şişmiş egonuz!

Biri sizi eleştirdi mi? Ver disipline, at partiden kurtul! Biri size gerçek sorular mı sordu? At iftirayı aradan sıyrıl!

O koltuğun gücünü kendinize ve yakınlarınıza hizmet için değil de Bodrum için, bu halk için kullanabilseniz keşke. Asli göreviniz bu ama nerdeee!!!

İnanın Bodrum’un çok büyük sorunları var! Keşke biraz bunlar için kafa patlatsanız! Ama hiç sanmıyorum. Bol açılışlı, düğünlü paylaşımlara devam. Nasıl olsa bunlar Bodrum’u kurtaracak değil mi! Yazık!..