SICAK HAVA ETKİLİ OLUYOR

Bodrum’da etkili olan sıcak hava ve nem bunaltıyor. 

SICAK HAVA ETKİLİ OLUYOR

Bodrum’da etkili olan sıcak hava ve nem bunaltıyor. 

Türkiye’nin büyük bir kısmında etkili olan sıcak hava Bodrum’da da bunaltıcı. İlçede gölgede 36 dereceleri aşan sıcaklıklar nemle de birleşince günlük yaşamı zorlaştırıyor. Hava sıcaklıkları gece saatlerine kadar 30 derecenin altına düşmüyor. 

Sıcak havada odayı serin tutmak için pencereleri açık uyuyan vatandaşların ise meydana gelebilecek hırsızlık ve diğer olumsuz olaylara karşı dikkatli olmaları gerekiyor. 

İlçede tatilini sürdüren yerli ve yabancı turistler ise denize girerek serinliyor. Kimileri de su sporları ile tatiline eğlence katıyor. 

Bodrum’da hava sıcaklığının Cuma, Cumartesi ve Pazar günü daha da artması bekliyor. Özellikle Cumartesi günü Bodrum’daki hava sıcaklığının 40 dereceye ulaşacağı öngörülüyor. 

Uzmanlar her zaman olduğu gibi, sıcak havalarda özellikle güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşların güneş ışınlarına direkt maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almalarını tavsiye ediyor.