Sarı Yaza Kaldığı Yerden Devam

Dün şiddetli yağışın hakim olduğu Bodrum’da sarı yaz kaldığı yerden devam ediyor.

Sarı Yaza Kaldığı Yerden Devam

Dün şiddetli yağışın hakim olduğu Bodrum’da sarı yaz kaldığı yerden devam ediyor.

İlçede dün yaşamı olumsuz yönde etkileyen yağmurun ardından bugün yine güneş açtı. Güneşin açmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistlerle, ilçede yaşamını sürdüren vatandaşlar, sahillerde yoğunluk oluşturdu. 

Hava sıcaklığının 28 dereceye kadar çıktığı Bodrum’da turistler denize girdi, güneşlendi, deniz kenarındaki mekanlarda vakit geçirdi. Kimileri de Cumhuriyet Caddesi ve Kale Caddesi’nde yoğunluk oluşturdu. 

Didim’den Bodrum’a tatile gelen Ayşegül Çınar, “Dünkü hava ile bugünkü havanın hiç alakası yok. Bodrum'u daha çok seviyorum ama Didim’in denizi daha güzel. Bodrum’un eğlencesini çok seviyorum. Didim’de de o yok” diye konuştu. 

İstanbul’dan Bodrum’a tatile gelen Filiz Aydın da “Dün yoldan geldik. Yağmurda silecekler bile yetersiz kaldı. O kadar kötüydü. Bugün ise hava çok güzel. Denize daha giremedim ama girmeyi düşünüyorum. Yarın da tekne turuna çıkacağız” şeklinde konuştu.

Kumbahçe sahilinde denize girip güneşlenen Aysun Çıtlak da “Bodrum’un klasik halleri. Dün fırtına vardı. Bugün de güneş açar denize gireriz. Biz bu havalara alışkınız. O yüzden problem yok. Sıcak. Denize giriyoruz, güneşleniyoruz” dedi.

Bodrum’da hafta sonuna kadar en yüksek hava sıcaklığı 31 derece olacak.