Sanat Güneşi Etkinliklerle Anılıyor

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Zeki Müren, vefatının 23’üncü yılında çok sevdiği Bodrum’da düzenlenen etkinliklerle anılıyor.  

Sanat Güneşi Etkinliklerle Anılıyor

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Zeki Müren, vefatının 23’üncü yılında çok sevdiği Bodrum’da düzenlenen etkinliklerle anılıyor.  

Tüm mal varlığını Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı’na bağışlayan sanat güneşi Zeki Müren anısına Bodrum’da uzun yıllar yaşadığı ve vefatından sonra Kültür Bakanlığı tarafından müzeye dönüştürülen evi bir günlüğüne ücretsiz olarak ziyarete açıldı. Daha sonra Zeki Müren Müzesi’nde sanatçının anısına mevlüt okutuldu, Sanat Güneşi için dualar edildi. 

Etkinliğe, Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü emekli Tümgeneral Yaşar Bal, Zeki Müzesi Derneği Başkanı Firdevs Şengül, Bodrum Sualtı ve Arkeoloji Müze Müdür Yardımcısı Bahadır Berkaya ile çok sayıda seveni katıldı. Mevlüt okutulmasının ardından evinin önünde lokma dağıtıldı. Bu akşam (Pazar) saat 20.00’de de Antik Tiyatro’da sanatçı Gökhan Sezen’in katılımıyla bir anma konseri gerçekleştirilecek. 

Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü emekli Tümgeneral Yaşar Bal, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada Mehmetçik Vakfı’nın çalışmaları ile ilgili konuşarak şunları söyledi:

“Mehmetçik Vakfı tarafından şu ana kadar 50 bin kişiye yaklaşık 83 Milyon yardım yapılmıştır. Bu faaliyetler her yıl artarak devam ediyor. Sadece maddi yardım değil, yurt genelindeki bütün şehit ailelerimizi bizzat evlerinde yuvalarında ziyaret ederek onların yalnızlığını bir nebze unutturmaya, küçük problemleri varsa onları gidermeye ve onların yaşam seviyelerini biraz daha yükselterek gazilerimizin hayata tutunmaya yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu faaliyetleri yaparken her zaman söylediğimiz gibi Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında çocuklarımız da okutarak vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmeye çalışıyoruz.”

Etkinliğe katılanlara lokum ve lokma ikram edildi.