Sağlıklı Yaşam Hızlı Başladı...

Acıbadem Sağlık Grubu ana sponsorluğunda, Gülay Üserbay'ın sunumuyla Kent Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan "Sağlıklı Yaşam" programı, yayın hayatına hızlı girdi.

Sağlıklı Yaşam Hızlı Başladı...

Acıbadem Sağlık Grubu ana sponsorluğunda, Gülay Üserbay'ın sunumuyla Kent Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan "Sağlıklı Yaşam" programı, yayın hayatına hızlı girdi. Acıbadem Bodrum Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Halil Ertürk'ün canlı yayın konuğu olduğu ilk programda, dünyaca ünlü hekimimiz Kalp Cerrahı Dr. Mehmet Öz'ün Üserbay'a verdiği özel ropörtaj da Kent ekranlarına geldi.

Programda, günümüzde pek çok insanın yaşadığı önemli sorunlarından biri olan Kronik Yorgunluk Sendromu ve tıbbi tedavisi hakkında konuşuldu. Dr. Halil Ertürk 6 aydan uzun süredir devam eden ve tıbbi değerlendirmeler ile açıklanamayan yorgunluk belirtileri var olması durumunda, mutlaka bir dahiliye uzmanına başvurulması gerektiğine dikkat çekti. 

Dr. Ertürk çabuk yorulma, konsantrasyon zayıflığı, unutkanlık, yaygın kas ağrıları, güçsüzlük ve uykusuzluk gibi yakınmaları olan kişilerin Kronik Yorgunluk Sendromu ile karşı karşıya olabileceğini belirterek mutlaka bir hekime başvurulmasını önerdi. Ertürk, Kronik Yorgunluk Sendromu tedavisinde ise egzersiz, uyku, sosyal çevre, beden ve zihin dengesi çalışmaları, anti enflamatuar ve anti oksidan beslenme tarzının benimsenmesi gibi önemli yaşam tarzı değişiklikleri ile ozon terapi, glutatyon serumu ve vitamin-c serumu uygulanması gibi tıbbi tedavilerle çok olumlu sonuçlar alındığını belirtti.

Programın son bölümünde ise dünyaca ünlü kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz ile sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme konusunda yeni trendler konuşuldu. Öz izleyicilere sağlıklı yaşam tüyoları verdi.

Her pazartesi saat 12:30'dan itibaren canlı yayında Kent Tv ekranlarına gelecek olan "Gülay Üserbay İle Sağlıklı Yaşam" programını Kent Tv'nin Facebook ve Youtube sayfalarında da izleyebilir, soru ve görüşlerinizi sosyal medya aracılığı ile iletebilirsiniz.