Santoro'yu Öldürenleri Vurmuşlardı!

Trabzon’da 2006 yılında öldürülen Rahip Santoto’nun faillerini vuranların ifadelerinde ilginç ayrıntılar göze çarptı.

Santoro'yu Öldürenleri Vurmuşlardı!

Trabzon’da 2006 yılında öldürülen Rahip Santoto’nun faillerini vuranların ifadelerinde ilginç ayrıntılar göze çarptı.

Trabzon’da, 2006 yılında Rahip Santoro’yu öldüren O.A ile ağabeyi A.A.’i vuran E.D. ve S.K’nın Trabzon’da karıştıkları suçlardan ötürü arandıkları için Bodrum’a kaçtıkları ortaya çıktı.

Trabzon’da 5 Şubat 2006’da, Santa Maria Katolik Kilisesi’nin İtalyan rahibi Andrea Santoro’yu, 16 yaşındayken tabancayla vurarak öldürdüğü için 18 yıl 10 ay ceza alan ve iki yıl önce tahliye edilen O.A ve ağabeyi A.A, 4 Kasım 2008’de tabancayla vurularak, ağır şekilde yaralanmıştı. Kardeşleri yaralayan E.D ve S.K’nın ifadeleri ortaya çıktı.

37 yaşındaki E.D, Trabzon’da karıştığı suçlardan ötürü arandığı için Bodrum’a geldiğini ve kardeşleri memleketinden tanıdığını kaydetti. E.D, iki kardeşin Nisan 2018’de Bodrum'da bir beachte ‘bodyguard’ olarak çalıştıklarını ve kendisinden tabanca aldıklarını anlattı. Tabancayı bir süre sonra geri istediğini iddia eden E.D, 4 Kasım 2018’in ilk saatlerinde arkadaşı S.K ile birlikte kardeşlerle Ali Kelle Ormanı’nda buluştuklarını anlattı.

'O.A’YA SİLAHIMI UZATTI'

E.D, ifadesine şöyle devam etti: “Araçtan indik, sarıldık, muhabbet ettik. O.A’ya silahımı uzattı. Bana ‘Abi senin bu yaptığın adamlık değil, hem veriyorsun, hem alıyorsun’ dedi. Böyle söyleyince kafasına doğru elimle iki kez hızlıca vurdum. A.A bana silah çekti. Ben de korkutmak amacıyla ayaklarına doğru üç ya da dört el ateş ettim. A.A ‘Vuruldum’ diye bağırdı. İnanmadım, çünkü yere ateş etmiştim. S.K de O.A’da silah olacağını düşünerek, yere 2-3 el ateş etti. Araçlarımıza binerek, oradan ayrıldık. Biz vurulduklarını bilmiyorduk. Tabancaları denize attık. Olayı öğrendikten sonra panik yaptık. S.K ile Antalya’ya gittik.”

Yine başka bir beachin önünde vale olarak çalışan 31 yaşındaki S.K, Trabzon’da karıştığı bir yaralama suçundan ötürü arandığı için Bodrum’a geldiğini ifade etti. S.K, geçmişte kardeşler ile cezaevinde birlikte yattıklarını kaydetti. Bodrum’da E.D ile aynı evde kaldıklarını vurgulayan S.K, olayı şöyle anlattı:

“O.A, ‘Yaptığın adamlık değil’ dedi. E.D abi, O.A’ın alnına iki kere vurdu. A.A, silah doğrulttu. E.D. abi ateş etti. O.A silah doğrultunca ‘Ne yapıyorsun, kardeşim yapma’ dedim. O.A’ın korkması için yere 2-3 el ateş ettim.”