Peynirli Yumurta, Dibeklihan'da Sahnelendi...

Bodrum Deneme Sahnesi (BDS), Ferenchy Karinthy’nin “Peynirli Yumurta” adlı oyununu sahneye koydu. 

Peynirli Yumurta, Dibeklihan'da Sahnelendi...

Bodrum Deneme Sahnesi (BDS), Ferenchy Karinthy’nin “Peynirli Yumurta” adlı oyununu sahneye koydu. 

Yönetmenliğini BDS kurucularından Arif Akkaya’nın yaptığı, İlkay Zengin ile Levent Tayman’ın başrollerini paylaştığı oyun, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde sahnelendi. 

Ferenchy Karinthy tarafından yazılan ve F. Çiğdem Öztep tarafından Türkçe’ye çevrilen oyun, modern yalnızlığı ve güvensizliği konu alıyor. 

Oyunun yönetmeni Arif Akkaya, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Biz bu oyunu bir turne olarak düşünmüştük. Bir barda oynayabiliriz diye düşünmüştük ama tasarlandığı yer Bodrum Deneme Sahnesi’nin kendi mekanı. Ama oynayacağımız bu mekan çok uygun olduğu için burada oynuyoruz. Bundan sonra hem “Düğüm”, hem de “Peynirli Yumurta” oyunlarını oynamaya devam edeceğiz. 1 Eylül’de de bir seçme yapacağız. Kadın ve erkek oyuncu alacağız. Onlarla beraber yeni oyun provalarına gireceğiz. Provaya girmeyi istediğim birkaç tane oyun var kafamda” dedi. 

Bodrum halkının BDS’ye sahip çıkmasını beklediklerini ifade eden Akkaya, “Biz BDS olarak önümüzü görüyoruz ama Bodrum bizi görmüyor. Sıkıntımız o. Biraz rahat topraklar biliyorsunuz. Geleceğiz diyip gelmeyenler, rezervasyon yaptırıp gelmeyenlerle uğraşıyoruz. Biz Bodrum halkının tiyatrosuna sahip çıkmasını bekliyoruz” diye konuştu. 

Dibeklihan Orhan Kemal Meydanı’nda bulunan kafede oynanan oyun, tiyatroseverlerin beğenisini kazandı.