Özmen Denizde Yaşam'a Konuk Oldu...

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin destekleriyle, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan “Denizde Yaşam” programına konuk olan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, denizcilik sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüşlerini açıkladı

Özmen Denizde Yaşam'a Konuk Oldu...

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin destekleriyle, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan “Denizde Yaşam” programına konuk olan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, denizcilik sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüşlerini açıkladı.
    
“Dört bir yanı denizlerle çevrili, bir dünya kenti olan Bodrum'da denizlerimizi ve denizcilik sektöründe faaliyet gösteren denizcilerimizi korumak kollamak zorundayız” diyen Özmen; bu konuda bakanlıklar ve yerel yönetimlerin diyalog ve işbirliğinin zorunlu olduğunu dile getirdiği konuşmasını şöyle sürdürdü;
    
“Bodrum, ekonomisi turizm üzerine kurulu bir kent ve turizmin vazgeçilmezi de deniz ve koylarımız. Denizlerimiz, denizcilerden çok karadan kirletiliyor. Bu yüzden en kısa zamanda arıtma tesislerinin devreye girmesi, dere yataklarının ıslah edilmesi, alt yapının elden geçirilmesi gerekir. Kıyılarımızın sorumluluğu her ne kadar hazineye ait olsa da mal müdürlüklerinin buraları denetlemesi mümkün olmuyor. Bu nedenle bu görev yerel yönetimlere düşüyor. Bodrumdaki tüm meslek odaları, Sivil Toplum kuruluşları ve yurttaşların belediyeye destek olması bir vatandaşlık görevidir. İktidar partisi ilçe örgütü olarak Bodrum ve Büyükşehir belediyesinin tüm projelerinin hayata geçebilmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız. Başkan Ahmet Aras’ın iyi niyetinden en küçük kuşkumuz yok. Yapılacak her türlü olumlu çalışmada yanlarında olacağız. Bu arada gördüğümüz eksik ve yanlışları da olumlu eleştirilerle dile getirmek görevimizdir.”
    
Gümbet ve Bitez dolgu alanlarında hazineye ait bazı yerlerin Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne tahsis edilerek burada motorsuz su sporlarına yönelik tesisler kurulması için çalışma başlattıklarını belirten Özmen, Gençlik Merkezi inşaatının devam ettiğini, Kızılağaç bölgesinde yeni bir stadyum yapılması için girişimlerde bulunduklarını, alternatif turizm olanaklarını zorlayarak sezonun uzatılmasından yana oldukları söyledi.
    
Bir soru üzerine yeni hastane inşaatı, Yalıkavak ve Çevre yoluyla ilgili de bilgiler veren Özmen, hata yapmaktan korkmayarak, iş yapan yöneticilere her koşulda sahip çıkacaklarını ifade etti.