Öğrencilerden Resim Sergisi...

Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman Ilkokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında resim yeteneklerini sergiledi.

Öğrencilerden Resim Sergisi...

Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman Ilkokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında resim yeteneklerini sergiledi.

Ortakent Dr Hüseyin Mümtaz Ataman Ilkokulu 3C sınıfı öğrencileri dönem boyunca hazırladıkları resim çalışmalarını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında sergiledi. Sınıf ögretmenleri Osman Şengün ve sınıf velisi Gülay Kurt ile dönem boyunca çeşitli teknikler ile resim yeteneklerini geliştiren öğrenciler, okul içerisinde açtıkları sergi ile çalışmalarını Bodrumluların beğenisine sundu. 

100 resmin bulunduğu serginin açılışını 3C sınıf öğretmeni Osman Şengün, sınıf velisi ve ressam Gülay Kurt ve 3C sınıfı öğrencileri birlikte yaptı. 3C sınıf velisi Gülay Kurt'un resim sanatına olan ilgisi ve yeteneğini sınıf öğretmeni Osman Şengün'ün teklifi ile ögrencilerle paylaştığı ve süreç sonunda da ortaya çıkan eserleri sergileme kararı alındığı ifade edildi.

Okul Müdürü Hasan Ali Tok, yaptığı açıklamada "Okulumuzda ilk kez bir velinin katılımı böyle bir çalışma yapılıyor. Çocuklarımızın kendi resimleri üzerinde ve çeşitli tekniklerle resim yapmaları çok güzel olmuş. Emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.

Okul velisi ve ressam Gülay Kurt ise sınıf ögretmeni Osman Şengün'ün teklifi ile haftanın belirli günlerinde resim derslerine katılarak çocuklarla birlikte resim teknikleri üzerine çalıştıklarını belirterek "İnanilmaz bir motivasyon yakaladık. Çocukların etkileşimi tartışılmazdı. Sanatı burada ışık olarak yansıtmaya çalıştık. Daha güzel ve keyifli çalışmalara imza atacağız" dedi. 

Sınıf öğrencisi Hivda Yetişsin de yeni teknikler öğrenerek resim yeteneklerini geliştirdiklerini ve eserlerini paylaşmaktan sınıfça mutluluk duyduklarını belirterek tüm Bodrum halkını sergilerine davet etti. 

Sergi hafta boyunca Ortakent Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman Ilkokulu D Blokta ziyarete açık olacak. Sergide ayrıca öğrencilerin yaptığı 30 adet kukla da var.