Oda Orkestrasından Kuruluş Konseri

Bodrum Oda Orkestrası, kuruluşunun 11. yılında Bodrumlu sanatseverlerle buluşacak. 

Oda Orkestrasından Kuruluş Konseri

Bodrum Oda Orkestrası, kuruluşunun 11. yılında Bodrumlu sanatseverlerle buluşacak. 

Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğündeki 5 Ekim Cumartesi akşamı Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenecek konseri Nesrin Bayramoğulları yönetecek. Keman sanatçısı Cihat Aşkın da solist olarak yer alacak. Konzertmeister ise Sema Korkut.

Pekdemir Kültür Sanat’ın organizasyonunda düzenlenen konser saat: 20.30 da başlayacak. Konser programında aradan önce Felix Mendelssohn Fingal mağarası uvertürü ve yine Mendelssohn’un keman konçertosu yer alacak. Aradan sonra ise Joseph Haydın’ın sürprizleri olan Veda senfonisi seslendirilecek.

Konserle ilgili bir açıklama yapan Bodrum Oda Orkestrası Sanat Koordinatörü Numan Pekdemir, şunları dile getirdi:

“Geçtiğimiz sene 10.yılını kutlayan Bodrum Oda Orkestrası bu sezonun ilk konserini 5 Ekim’de verecek. Mutluyuz ve umutluyuz. Ve yine ümit ederiz ki bu orkestra daha sık Bodrumda konser verir. Buna Bodrum’un ihtiyacı olduğu gibi sanatın da ihtiyacı var. Sanat paylaşılınca daha güzel olur. Bu etkinlikleri destek olmadan yapmak kolay değil. Halkımızın desteğini önemsiyoruz ve teşekkür ederiz. Konserin gerçekleşmesinde destekleri için Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne, Bodrum Belediyesine, değerli sponsorlarımıza, değerli sanatçılarımıza ve tabii ki konserlerde bizleri yalnız bırakmayacak hemşerilerime bir kere daha teşekkürlerimi sunuyorum.”

Konserle ilgi detaylı bilgi almak isteyenler, “0554.552 39 34” numaralı telefonu arayabilirler.