O Üretici Yaşamını Yitirdi!

Milas’ta tarla balıkçılığı üreticisi Cafer Yukarıca, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

O Üretici Yaşamını Yitirdi!

2 Gün önce tarla balıkçılarının sorunlarının tartışıldığı toplantıda söz alarak yaşadığı sıkıntılı süreci değerlendiren Yukarıca, çözüm bulamadığı sorununun bölgedeki başka üreticileri de mağdur etmemesi için yöneticilerden destek istemişti. 

Milas’ın tanınmış işadamlarından ve tarla balıkçılığı üreticiliği yapan Cafer Yukarıca (Nizamoğlu Cafer) geçirdiği kalp krizine yenik düşerek hayata veda etti. Yukarıca’nın naaşı bugün öğle namazını müteakiben Zeytuniye Camii’nde kılınacak olan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

SEL SONUCU BASKIN YAŞAYARAK MAĞDUR OLMUŞTU…

25 Ocak 2019’da etkili olan sağanak yağışa yenik düşen Savran Mahallesinde üretim yapan ve çiftlik havuzlarındaki yaklaşık 1 milyon lira değerindeki balıklarının su baskını nedeniyle taşan havuzlardan dereye kaçışı haberlere konu olan Yukarıca, son olarak Milas İlçesi İç Su Ürünleri Yetiştirici Üreticileri Birliğinde AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan’ın sorunlarını dinlemek için 2 gün önce düzenlediği toplantıya katılarak yaşananları dile getirmişti.

Yukarıca, üretici sorunlarının aktarıldığı toplantıda yaptığı konuşmasında yaşadığı sıkıntılı süreci aktararak, “2019 yılı Ocak ayında yaşanan sel felaketinde ilçemizde can kayıplarımız olduğu gibi, Savran Mahallemizde de 10 havuzda üretimimizde bulunan balıklarımız selle birlikte drenaj kanalına kaçtı. İlçe Tarım Müdürlüğü 500 bin tl üzerinde bir zarar olduğunu rapor etmesine rağmen bilirkişi DSİ’yi suçsuz bularak bizi muhattapsız bıraktı ve zararımızı karşılayan olmadı. Ben bu zararın üstesinden geldim ama başkalarının da canı yanmasın” ifadelerine yer vermişti.