Neyleyim Böyle Siyaseti!..

Bodrum siyasetinde son gelişmeleri hayretle, bir o kadar da üzüntüyle takip ediyorum.

Neyleyim Böyle Siyaseti!..

Bodrum siyasetinde son gelişmeleri hayretle, bir o kadar da üzüntüyle takip ediyorum. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim; siyaset insan odaklı, insana, yaşadığın bölgeye, ülkene hizmet için yapılır. Amacı budur. 

Peki soruyorum size; Bodrum’da bunu görebiliyor musunuz?

Şu CHP’nin içine düştüğü duruma bakın Allah aşkınıza! Koltuk uğruna bir sene önce söylediğini yalayıp yutanı mı, yüzüne gülüp arkandan türlü numaralar yapanı mı, parti içinde sürekli kaos yaratanı mı, devrimci olduğunu söyleyip en faşizan davranışlarda bulunanı mı, hangi birini anlatayım size!

Mevcut ilçe başkanı açıklama yapıp basını topa tutuyor. Savunduklarında haklı olsa anlayacağım da, kendisi de biliyor aslında gerçeği. Amaç gündemi değiştirmek, kendi çelişkilerinin üstünü örtmek!

Başkan bunu yapıyor da diğerleri rahat duruyor mu?

Gazeteci arkadaşım sevgili Fatih Bozoğlu, Deniz Koca’nın adaylıktan çekilmesiyle ilgili bir haberi yayınlarken küçük bir yorum kattı. Vay efendim sen misin bu yorumu yapan! Hemen Fatih’i topa tutmalar, kötülemeler, olmadık ithamlar.

Ne diyor Fatih Bozoğlu Deniz Koca’nın ilçe başkan adaylığından çekilmesiyle ilgili; “Ve beklenen oldu”! Söylediği sadece bu! Ama paylaşımın altına gelen yorumları okuyunca sanırsınız Fatih partiyi sattı!

Yani bu kadar tahammülsüzlük, bu kadar çekememezlilik, pes doğrusu!

Yalan mı yazmış sevgili Fatih! Deniz Koca’nın adaylıktan çekileceği haftalar öncesinde Bodrum kulislerinde konuşulmuyor muydu? Buna rağmen Deniz Koca çıkıp çekilmeyeceğini söylemesine rağmen parti içindekiler, bu açıklamaya rağmen Deniz Koca’nın adaylıktan çekileceğini söylemiyor muydu?

Bakın dedikodu başka bir şeydir. Deniz Koca’nın adaylıktan Halil Karahan lehine çekileceği konuşuluyordu. Ama Koca son derece haklı bir açıklama yaparak, parti içinde yaşananları anlattı ve parti içi demokrasi eleştirisi yaparak adaylıktan çekildi. Yani bir anlamda mevcut yönetimi ve başkanı eleştirdi. 

Belki partililer Deniz Koca’nın böyle bir açıklama ve eleştiri yaparak çekilmesini beklemiyordu, o yüzden Fatih’i topa tuttular. Ama sonuçta BEKLENEN OLDU ve Deniz Koca adaylıktan çekildi.

Maalesef bazı CHP’liler Deniz Koca’nın haklı eleştirisini okuyup anlamaya çalışmak yerine küçücük bir yorumu büyüttükçe büyütüyorlar. Keşke partinin içine düştüğü bu vahim durumu sorgulasalar, keşke düşünseler.

Ama hayır! Eleştiri yapılamaz, onların düşündüğünün aksine görüş belirtilemez. Belirtilirse hemen pençeler dışarı çıkar. Yanlışı yapanı değil de, o yanlışı dile getireni idam ederler. Sonra da tutup demokrasi, fikir özgürlüğü, basın özgürlüğünden bahsederler.

İstedikleri bir ilçe başkanlığı! Olsa ne olur olmasa ne olur! Bu kadar kalp kırmaya, bu kadar itibarsızlığa, bu kadar hoşgörüsüzlüğe, bu kadar tahammülsüzlüğe değer mi! Çık kardeşim ilçe başkanlığında bu ilçe, bu halk için ne yaptığını, faydalarını anlat. Proje sun, gelecek projeksiyonu çiz. Bir koltuk için bu duruma düşmeyin, kalbini kırdığınız insanlarla aynı yerde yaşıyor, aynı havayı soluyorsunuz. Değer mi bir koltuk için bu hale düşmeye!

Koskoca CHP’yi ne hale getirdiler! Yazık!