Nağmelerde Buluştular...

Aspat Müzik Topluluğu tarafından Türk Sanat Müziği konseri verildi. 

Nağmelerde Buluştular...

Aspat Müzik Topluluğu tarafından Türk Sanat Müziği konseri verildi. 

Şef Mustafa Köker yönetiminde Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde “Nağmelerde Buluşalım” adlı Türk Sanat Müziği konseri verildi. Konseri Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli izledi. 

Konser öncesi Kent Haber’e konuşan Şef Mustafa Köker, “Uzun zamandan beri koromla birlikte bu konsere çok iyi hazırlanıyoruz. Nihavend ve Rast eserler. Nihavend eserlerden 3 tanesi değerli bestecimiz Turhan Taşan’a ait. Benim çok eski bir dostumdur. Uzun yıllar birlikte çalıştık. Rast bölümünde ise en son konseri bitirdiğimiz eser, ‘Varsa da sen, yoksa da sen’. Orada bir sürprizimiz var. Çok ilginç olacağı ve beğenileceğini umuyorum” dedi. 

‘Varsa da sen, yoksa da sen’ şarkısı ile konseri Atatürk posteri ve Türk Bayrağı açarak bitireceklerini söyleyen Köker, “Topluluk olarak geniş bir kadromuz var. Kışa girmemize rağmen 35-40 kişilik bir kadro ile konserimize hazırlandık. 6 aydır yoğun bir şekilde bu konsere hazırlanıyoruz” şeklinde konuştu. 

Konsere konuk besteci olarak katılan bestekar Turhan Taşan ise “Ben insanlar yaşarken anıldı için büyük mutluluk duyuyorum. Dolayısıyla Aspat Müzik Topluluğu ve Şef Mustafa Köker dostum bana, ömrümün bu deminde ayrı bir haz yaşattı. Ben her türlü takdire teşekkür ediyorum, mutluyum” dedi. 

Nihavend ve Rast şarkılar olmak üzere 2 bölüm halinde yapılan konserde Turhan Taşan’ın bestelerinin de yer aldığı Türk Sanat Müziği repertuarına yer verildi.