Milletvekili Özcan, Kent'e Konuk Oldu

Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu  Açık Görüş programına konuk olan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Milletvekili Özcan, Kent'e Konuk Oldu

Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu  Açık Görüş programına konuk olan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.
    
Son günlerin en çok konuşulan gündemi olan kayyum atamalarına ilişkin; “Kabul edilemez bir uygulama, demokrasinin ruhuna aykırı” diyen Özcan, CHP'nin görevde olduğu tüm belediyelerde şeffaf, sosyal demokrat, insan ve emek odaklı projelerle halkın gönlünü kazanacak, iktidarın yolunu açacağız, dedi.
    
Özcan, “Tarihine kör, coğrafyasına nankör bir toplum olarak ne yazık ki, tarihi, kültürel ve insani değerlerimizi yeterince koruyamıyor, değerlendiremiyoruz" diye başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü;
    
“Muğla ve özellikle Bodrum, turizm sektörünün öncülüğünde ekonomisi şekillenen kentlerimiz. Doğal yapısı, deniz ve güneşi burayı ayrı bir cazibe merkezi yapmıştır. Bu yüzden çok fazla turist alan Bodrum nüfusunun neredeyse on katı insanı yaz aylarında ağırlamak zorunda kalıyor. Bu demek oluyor ki kış nüfusu olan 170 bine göre genel bütçeden pay alan Bodrum, on katı insana hizmet vermek zorunda. Takdir edersiniz ki ne personel, ne de meddi imkanlar buna elvermez. Bu nedenle Bodrum gibi turizm bölgelerinin özel bir statüye kavuşturulması gerekir. Geçmiş dönemde Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi arsında sürdürülen gereksiz polemik ve çekişmeler yüzünden yeterli hizmeti alamayan Bodrum’un birikmiş sorunları var. Yeni başkan Ahmet Aras, genç, dinamik, çalışkan ve vizyon sahibi bir arkadaşımız, çok da cansiparane çalışıyor. Ancak beklentiler o kadar yükseldi ki, bu kadar sorunu aynı anda ve aynı zamanda çözebilmek elbette mümkün değil. Fakat Büyükşehir ve bakanlıklarla diyaloğunu sıcak tutan, kollektif bir çalışma anlayışını benimseyen Ahmet Aras’ın bu sorunların üstesinden geleceğine inanıyorum. Yapılacak bir stratejik plana bağlı olarak bu sorunlar zaman içerisinde çözülecektir. Bodrum’un lokomotif sektörü turizmin mutlaka çeşitlendirilmesi ve alternatif turizm seçenekleriyle sezonun uzatılması için projeler yapılması gerekir..”
    
"Orman yangınlarının kontrol altına alınması, maden arama çalışmalarında doğanın korunması konularıyla, deniz ve kıyılarımızın temizliği ve kaçak yapılarla mücadele önceliğimiz olmalıdır" diyen CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, "1 Ekim'de meclisin açılmasıyla birlikte milletvekilleri olarak bizler de Muğla’nın sorunlarını Ankara’dan takipçisi olacağız" dedi.