Meydan Danslarla Şenlendi...

Bodrum’da bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilen Bodrum Dans Festivali'nde sergilenen 32 dans gösterisi izleyenlerin beğenisini kazandı.

Meydan Danslarla Şenlendi...
array(6) { ["banner_size_id"]=> int(2) ["campaign_id"]=> string(2) "11" ["banner"]=> string(46) "uploads/images/image_728x120_5e45cb154802b.jpg" ["banner_text"]=> string(16) "Demiroğlu Yatay" ["banner_url"]=> string(34) "https://www.demirogludemir.com.tr/" ["banner_hash"]=> string(64) "56f316c6d2c97fcf03022f2e0b7a9b1447ded201afecc3fe6bbc8c70cc3a83de" }

Bodrum’da bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilen Bodrum Dans Festivali'nde sergilenen 32 dans gösterisi izleyenlerin beğenisini kazandı.

Bodrum Dans Kulübü tarafından Türkiye Dans Sporları Federasyonu (TDSF) ve Muğla Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla İskele Meydanı'nda gerçekleştirilen festivali Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile TDSF Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Atalay'ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi izledi.

Seromoni için tüm grupların sahneye çıkmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ardından bir konuşma yapan Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, festivali 2000 yılından bu yana ara vermeden yaptıklarını ifade ederek şöyle dedi:

“Bundan 2 yıl öncesine kadar bu etkinlikleri 5 gün düzenliyorduk. 2 bin 740 dansçıya ve 15 bin izleyiciye ulaşmıştık. Bu festivali Avrupa’nın en büyük dans festivali olarak 5 yıl üst üste gerçekleşmiştik. Unesco’nun özel kültürel etkinlik listesine girmiştik. Gerçekten çok büyük bir ivme kazanmış gidiyorduk. Maalesef son 2 yılda bütçelerimizin düşüklüğünden dolayı festivalde bir gerileme oldu. Bu yıl artık bir gün kutluyoruz. Ahmet Başkanın ve yeni seçilen yönetimin bize bir sözü var. Gelecek yıllarda Uluslararası Bodrum Dans Festivali’ne güzel bir bütçe ayıracaklar ve tekrar hak ettiği yere ulaştıracağız.”

Daha sonra sahneye gelen Başkan Aras ise festivale destek olacaklarını ifade ederek, “Çünkü böyle bir tablo Türkiye ve Dünyaya örnek olsun. Sayın veliler, bu çocukları destekleyip sahneye çıkardığınız için en büyük teşekkürü sizler hak ediyorsunuz. Büyük bir gurur kaynağı bu sizler için. Onların sosyalleşmesi ileriki hayatlarında çok başarılı olmalarının yolunu açmakta. Bu yaşlarda bu medeni cesaretle bize bu dansları sunacak öğrencilerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Aras, daha sonra yurtdışından gelen dansçılara hoş geldiniz diyerek Bodrum’a geldikleri için teşekkür etti.

Bodrum ve Antalya’nın yanı sıra KKTC, Gana ve Moğolistan'dan ekiplerin yer aldığı festivalde modern dans, halk oyunları, bale ve tangonun da yer aldığı farklı dans ve akrobasi gösterileri sunuldu.

Yaklaşık 400 dansçının sunduğu 32 gösteri izleyenlerin beğenisini kazandı.