Latin Dans Festivali'nde Renkli Anlar

Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Bodrum Latin Dans Festivali’ne yaklaşık 600 kişi katıldı. 

Latin Dans Festivali'nde Renkli Anlar

Bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Bodrum Latin Dans Festivali’ne yaklaşık 600 kişi katıldı. 

Oasis AVM’de faaliyet gösteren Seashine Dans Akademi tarafından düzenlen 4. Bodrum Latin Dans Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. 4-5-6 Ekim tarihlerinde Diamond Of Bodrum Otel’de gerçekleştirilen festivalde dans gösterileri, dans dersleri, havuz partileri gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. 

DÜĞÜN GRUBU İLE KARŞILAŞTILAR

Yurtiçi ve yurtdışından 600 kişinin katıldığı festivalde bugün de kortej yürüyüşü yapıldı. Kumbahçe Meydanı’ndan Catamataran’a kadar yürüyen dansçılar, Cumhuriyet Caddesi boyunca yerli ve yabancı turistlerin ilgisiyle karşılaştı. Dansçıların oluşturduğu kortej, Hilmi Uran Meydanı’nda davullu zurnalı bir sünnet düğünü grubu ile karşılaşınca ise ortaya renkli görüntüler çıktı. Düğün grubu ile dansçılar, meydanda bir süre dans etti. 

Festivali düzenleyen Seashine Dans Akademi Kurucusu ve Eğitmeni Fevzi Deniz Işıldar, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“4’üncü Bodrum Latin Dans Festivali’ndeyiz. Bodrum’da yılın bu sezonunda düşen turizmine katkıda bulunmak için yaptığımız bir festival. Her sene geleneksel olarak yapıyoruz. Bu sene de 4’üncüsünü yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Bugün 600 dans ile kortej halinde Catamaran’a geldik. Burada bir güzel eğlendikten sonra festivalin merkezi olan Diamond Of Bodrum’a geri dönüp dans etmeye devam edeceğiz. Festivalimize yurtiçi ve yurtdışından ödüllü dansçılar katılıyor. Ayrıca bu kişilerden ders almak isteyen yüzlerce kişiyi festivalde buluşuyor. Dans dersleri, dans partileri oluyor. Dansla eğlenmek isteyenler bu festivalde buluşuyor.”