Kutlamalar Belediye Meydanı'ndaki Törenle Başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bodrum'da da düzenlenen tören ve çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlanıyor. Bayram kutlamaları kapsamında Bodrum Belediye Meydanı’nda bir tören düzenlendi. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 23 Nisan 1920'de açtığı TBMM, bugün 99. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Ulusal egemenliğimizin ilan edildiği ve bayramın da çocuklara armağan edildiği bugün tüm yurtta kutlanıyor. Bodrum’daki kutlamalar da Belediye Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı. 

Törene, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Aslan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, siyasi parti temsilcileri, gaziler, oda ve çeşitli STK’ların temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Törende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ardından tören sona erdi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçenin farklı noktalarında kutlama programları gerçekleştirildi.