Kumbahçe'de Üretici Pazarı Kuruldu

Bodrum’da bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Peynir Festivali kapsamında, Muğla Üretici Pazarı kuruldu. Pazarda Muğla genelinden 150 üretici yer alıyor...

Bodrum’da bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Peynir Festivali kapsamında, Muğla Üretici Pazarı kuruldu. Pazarda Muğla genelinden 150 üretici yer alıyor. 

11-14 Nisan tarihleri arasında yapılan festival çerçevesinde Kumbahçe Meydanı’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi destekleriyle stantlar kuruldu. Muğla’nın farklı ilçelerinden gelen 150 üreticinin ürettiği yiyecek ürünlerinin yanı sıra takı ve hediyelik eşyalarda stantlarda yerini aldı.  

Pazarı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da ziyaret etti. Börek pişirip, keşkek dağıtan Başkan Aras, üreticilerle sohbet edip taleplerini dinledi. 

Mumcular Mahallesi’nden gelen adlı hediyelik eşya ve takı üreticisi Hayal Şen, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bu eşyaları kendi evimde yapıyorum. Malzemeleri de Bodrum’dan ve İstanbul’dan temin ediyorum. Kokulu taşlar Samsun’dan geliyor. Takıların yanı sıra rüya kapanı ve kafa süsü de yapıyorum” dedi. 

Milas’ta üretilen ürünlerle yaptığı börekleri Bodrum’a getiren Aydan Çakıroğlu ise “Biz Vesile Hanım Börek Evi olarak buradayız. Bütün ürünlerimizin hepsi organik ve el yapımı. Hepsi el açması ve tuğla fırınlarında özel pişiyor. Hepsi birinci sınıf zeytinyağı ile yapılıyor. Fabrikasyon hiçbir şey yok. Yöresel tatlara kıymet veriyoruz ve bunların devam etmesini istiyoruz. Üretimlerimize eski usul  devam ediyoruz” diye konuştu. 

Muğla Üretici Pazarı, 14 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek.