Koraman Anısına Yarıştılar

Bodrum’da 4 yıl önce yaşamını yitiren ünlü karikatürist Bedri Koraman anısına tavla turnuvası düzenlendi. 

Koraman Anısına Yarıştılar
Bedri Koraman anısına tavla turnuvası düzenlendi 

Bodrum’da 4 yıl önce yaşamını yitiren ünlü karikatürist Bedri Koraman anısına tavla turnuvası düzenlendi. 

30 Nisan 2015 günü 87 yaşında Bodrum’da hayatını kaybeden Türk karikatürünün en önemli isimlerinden Bedri Koraman, sağlığında zaman zaman tavla oynadığı Delfi Otel’de düzenlenen bir turnuva ile anıldı. 

Delfi Otel organizasyonuyla gerçekleştirilen ödüllü modern tavla turnuvasında Mehmet Dağoğlu birinci, Berna Ant ikinci, Aytuğ Doğer üçüncü oldu. Dereceye girenler, Koraman’ın karikatür kitapları ile ödüllendirildi. 

Turnuvayı düzenleyen Mehmet Dağoğlu, yaptığı açıklamada “Bedri Koraman ağabeyimin ölüm yıldönümü haftası dolayısıyla onu anma turnuvası gerçekleştirdik. Yaşamında çok sevdiği tavla ile onu andık. Bedri Koraman bir dünya insanıydı. İnsanlarla barışık biriydi. Tavla oynamayı da çok severdi. Ölene kadar tavlayı hiç bırakmadı. Hatta tavla anılarını Milliyet gazetesinde çizerek tavlaya esprili bir mizah da katardı. 80’li yıllarda Günaydın gazetesinin tavla turnuvalarını da Bedri Koraman kazanmıştı. Gazeteci Rahmi Turan da bunu anılarında anlatmıştı. Onu özlüyoruz. Allah rahmet eylesin” dedi.