Kompartıman'ı Okurları İçin İmzaladı

Sinemacı Canol Balkaya, ikinci kitabı “Kompartıman”ı Bodrum’daki okurları içim imzaladı. 

Kompartıman'ı Okurları İçin İmzaladı

Sinemacı Canol Balkaya, ikinci kitabı “Kompartıman”ı Bodrum’daki okurları içim imzaladı. 

Birçok yerli ve yabancı uzun metraj film projesinin yapımcı ve koordinatörlüğünü üstlenen Canol Balkaya, “Bazen” adlı kitabının ardından ikinci kitabı “Kompartıman”ı yayınladı. 

Balkaya, İletişim Yayınları’ndan çıkan romanı için Oasis AVM içerisinde faaliyet gösteren İmge Kitabevi’nde bir imza günü düzenledi. İmza gününe aralarından Yazar-Şair Cezmi Ersöz’ün de olduğu çok sayıda okuru katıldı. 

Hem kitabını imzalayıp hem de okurları ile sohbet eden Canol Balkaya, imza gününde Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu kitap Ankara’yı anlatıyor. Ayrıca çift yönden bakış açısıyla, hastalıklı bir dönemi hastalıklı bir adamın ağzından anlatıyor. Bu kitabı aşağı yukarı bir buçuk yıllık bir süreçte hazırladım. Kitabın hepsi gerçek yaşam hikayesinden değil ama içerisine biraz yaşanmışlıklardan bir şeyler eklendi.”

Kendisinin bir sinemacı olmasına rağmen kitap yazma fikrinin nasıl çıktığını sorduğumuz Balkaya, “Sinemacı olarak bir sürü sanat dalı ile beraber yürümeniz gerekir. Aslından ben Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar mezunuyum. Daha sonra sinema eğitimi aldım. Sinema dediğiniz şey edebiyatı, öyküyü, kamerayı içinde barındırır” diye konuştu.  

Kitap hakkında... 

Musa, kanser hastası bir adamdır. Çetrefil zamanlardan geçmesine rağmen yaşama aşkını hiç yitirmemiştir. Ömrünün son günlerinde sevdikleriyle beraber, Ankara Ekspresi’ne binip ebedi bir yolculuğa çıkmak ister. Bu yolculukta onları gizemli mektuplar beklemektedir. Ama asıl sürpriz, geçmişten çıkıp gelen, ne idüğü belirsiz tuhaf yabancının kendisidir…
 
Kompartıman, ayazına ve gri devlet binalarına rağmen Ankara’yı sevenlerin hikâyesi. Seksenlerin kaotik atmosferiyle örülü, muamma yüklü bir ilk roman.