Komisyon Tarife İçin Ek Süre İstedi!

Bodrum Belediye Meclisi, "Evsel Katı Atık Tarife Raporu ve Tarife Ücretlerini" görüşmek üzere toplandı. Plan bütçe Komisyonu, ücretlerin belirlenmesi için meclisten ek süre istedi. 

Komisyon Tarife İçin Ek Süre İstedi!

Bodrum Belediye Meclisi, "Evsel Katı Atık Tarife Raporu ve Tarife Ücretlerini" görüşmek üzere toplandı. Plan bütçe Komisyonu, ücretlerin belirlenmesi için meclisten ek süre istedi. 

Bodrum Belediyesi’nin Herodot Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan 2019 yılı Kasım Ayı Olağanüstü Meclis Toplantısında, Belediye Meclisinin 07.11.2019 tarihli kararı ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, 27.10.2010 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik gereğince hazırlanan 2020 yılına ait Bodrum Evsel Katı Atık Tarife Raporu ve Tarife Ücretleri görüşüldü.

Emel Çakaloğlu’nun başkanlık yaptığı toplantıda söz alan CHP’li meclis üyesi Emre Köroğlu, 2020 evsel katı atık tarifelerinin çok hassas bir konu olduğunu ifade ederek “Son günlerde dikte edilen çeşitli vergi yasaları ile halkımızın üzerine çok ciddi vergi uygulamaları geldiği de aşikardır. Bu yüzden hazırlamak ve yapmak zorunda olduğumuz bu tarife ile ilgili gerek halkımız, gerek işletmelerimiz açısından en az zararla atlatılabilmesi için sizden detaylı bir çalışma yapmak için süre istiyoruz” dedi. 

İYİ Parti’li Meclis Üyesi Mehmet Onur Şahbaz da tarifelerin minimum rakamlarda tutulması gerektiğini dile getirdi. Şahbaz, “Yeni gelen su faturalarında evsel katı atık taşıma bedeli olarak bir kalem gördük. Ama geçen mecliste bunun kararının alınmadığı bilgisi gelmişti. Büyükşehir Belediyesi'nin neye dayanarak bunu faturalara yansıttığı bilgisini bir dahaki mecliste alabilirsek, belki vatandaşa ödememe konusunda bir hak doğabilir” diye konuştu. 

MHP’li meclis üyesi Bahattin Kul da “Suyun ton fiyatının biraz düşürülerek diğer taraftan yapmak zorunda kaldığımız düzenlemeyle alakalı vatandaşa yansımaması yönünde ılımlı bir yol izleyebiliriz diye düşünüyorum. Arkadaşlar böyle bir öneriyi değerlendirirseler makbule geçer” dedi. 

Plan ve Bütçe Komisyonunun ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.