Kerem Aydınlar'dan Çok Güzel Proje

Bodrum’da müzik öğretmeni Hüseyin Turgay Kutluğ’un yazıp bestelediği 100. Yıl Marşı, büyük beğeni kazandı. 

Kerem Aydınlar'dan Çok Güzel Proje

Bodrum’da müzik öğretmeni Hüseyin Turgay Kutluğ’un yazıp bestelediği 100. Yıl Marşı, büyük beğeni kazandı. 

Mili Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Eğitimde İyi Örnekler” projesi kapsamında Kerem Aydınlar Ortaokulu Müzik Öğretmeni Hüseyin Turgay Kutluğ tarafından yazılıp bestelenen 100. Yıl Cumhuriyet Marşı, yayına girdiği Youtube’da büyük beğeni kazandı. Öğretmenler ve öğrencilerin seslendirdiği ve okul imkanlarıyla çekilen başarılı bir klip ile sosyal medyada yayına verilen marş, izleyen herkesin beğenisini kazanıyor.

Kerem Aydınlar Ortaokulu müdürü Mehmet Ali Durmuş konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı: 

“Milli Eğitim Bakanlığınca uygulamaya konan Eğitimde İyi Örnekler Projesi kapsamında öğretmenlerimizle ne yapabileceklerimizi konuştuk. 3 tane proje belirledik İlk projemiz 100. Yıl Marşı ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Müzik Öğretmenimiz Hüseyin Turgay Kutluğ'un söz yazarı ve bestecisi olduğu marşı öğretmen ve öğrencilerimiz el birliğiyle ses getirecek bir sunum haline getirdiler. Hepsini kutluyorum. Bu güzel örneğin dışında iki projemiz daha var. Onları da eğitim öğretim yılının sonuna kadar tamamlamış olacağız. Okulumuz bünyesinde hayata geçireceğimiz bu projelerimizle Bakanlık düzeyinde Bodrumumuza birinciliği getireceğimize inanıyoruz. Biliyoruz ki eğitim öğretim sadece müfredat işi değildir. Yaşamın her alanında bunu öğrenci ve öğretmenlerimizin iş birliği ile çoğaltmaya ve öğrencilerimize de örnek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Müzik Öğretmeni Hüseyin Turgay Kutluğ ise uzun zamandan bu yana Cumhuriyet ile ilgili bir marş yazma düşüncesi olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

“Cumhuriyetin 100. yılı için bir marş yazma düşüncem vardı ama bunu hemen yapma niyetinde değildim. Fakat okul müdürümün teşvikiyle ve ülkece hassasiyetimizin yüksek olduğu bu günlerde böyle bir marşın hepimizin milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştireceğini düşünerek bu marşı yazdım. Marş özellikle öğrencilerim ve meslektaşlarım tarafından çok beğenildi. Bu marş son 1 aylık süreçte ortaya çıktı. Kendi eserimi öğrencilerimle seslendirmek benim için çok büyük bir mutluluk. Bu marş dışında benzer iki projem daha var. Bir projem öğretmenler günü için, diğer bir projem ise 23 Nisan veya 18 Mart için olacak. Tüm bu projeler bakanlığımız bünyesindeki ”Eğitimde iyi örnekler” kapsamında okul projemiz olarak bakanlığa sunulacak. Milletçe hassasiyetimizin yüksek olduğu bu günlerde bana ilham veren Atatürk’ün anısına minnet duyarak bu marşı hazırladım” dedi.