Kent Konseyi Kadın Meclisinde Seçim

Bodrum Kent Konseyi’nin Kadın Meclisi seçimli olağan genel kurulla belirlendi. 

Kent Konseyi Kadın Meclisinde Seçim

Bodrum Kent Konseyi’nin Kadın Meclisi seçimli olağan genel kurulla belirlendi. 

Geçen mayıs ayında yapılan seçimle başkan ve yürütme kurulu üyelerini belirleyen Bodrum Kent Konseyi’nde, Kadın Meclisi seçimi yapıldı. Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda yapılan seçim, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. 

Daha sonra Kent Konseyi Kadın Meclisi Sözcüsü Miray Demir, yaptığı konuşmada geçmiş dönem Kadın Meclisi’nin faaliyetlerinde de bahsederek şunları dile getirdi:

“Hepimiz bir araya geldiğimizde ortak noktamız bütün kadınları kapsayan, bütün kadınların söz sahibi olabileceği, şehrin sorunlarına dair, kentin içerisinde nasıl yaşamak istediğine dair sözünü üretebileceği bir alan yaratmak istedik. Bu baktığınız zaman kolay değil gibi gözükse de o meseleyi kadın olmak üzerinden ortaklaştırınca ve bütün ön yargılarımız bir kenara bırakarak bir araya gelince son derece keyifli ve kolay yapılabilir olduğunu da görmeye başladık. Bu bizim daha da güçlenmesine de yol açtı. Biz bütün kararlarımız sadece yürütme kurulu olarak değil yaptığımız büyük toplantılarla bütün şehrin kadınları ile birlikte kararlarımızı aldık.”

Demir’in konuşması sonrası Divan Heyeti’nin seçimi yapıldı, Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi faaliyet raporları okundu. Toplantıya katılan Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Ummuhan Yurt da bir konuşma yaparak, “Ben de Bodrum Belediyesini temsilen buradayım. Bodrum Belediye Başkan Yardımcılığını gururla yapıyorum. Sizlerden de çok büyük destek alıyorum. Ancak birbirimize destek olursak biz olacağımıza inanıyorum. Bence biz olduk bile” dedi. 

Genel kurul Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi yürütme kurulu üyelerinin seçiminin yapılması ile sona erdi. Yapılan seçim sonunda Kadın Meclisi Asil Üyeleri şu isimlerden oluştu; Evrim İnan, Elif Aytaç, Sercan Fırat, Tülay Tatar, Şükran Engin, Feriştah Dişçi, Ayşe İskender.

Yedek üyeler ise şu şekilde; Gülder Değirmencioğlu, Zeynep Dinçer, Yaşare Kılıç, Gülistan Taşkıran Gün, Fethiye Kızak, Nilgün Özer Kösedağı, Siranuş Hakgör, Nurgül Tarım, Neriman Cantürk, Nazlı Yıldız.