Kazaya Davetiye Çıkarıyor!..

Bodrum’da çöp ve hafriyat kamyonlarının dönüş yaptığı çöplük yolu, kazalara davetiye çıkarıyor.

Kazaya Davetiye Çıkarıyor!..

Bodrum’da çöp ve hafriyat kamyonlarının dönüş yaptığı çöplük yolu, kazalara davetiye çıkarıyor. 

Emin Anter Bulvarı üzerinden çöplük ve hafriyat döküm sahasına ayrılan yol, dar olması sebebiyle kazalara davetiye çıkarıyor. Dönüş alanının dar olması sebebiyle manevra yapmak için karayolunun sol şeridine geçip geniş dönüş yapmak zorunda kalan kamyonlar, trafik güvenliğini tehlikeye düşürüyor. 

Geniş dönüş yapmayan kamyon şoförleri ise mecburen ileri geri yaparak virajı dönebiliyor. Bu da yine kaza riskini artırıyor. Bölgede kaza tehlikesinin yanı sıra, kamyon sürücüleri ile diğer sürücüler arasında sık sık tartışmalar da yaşanıyor. 

Kent Haber’e ulaşan bir kamyon sürücüsü, bahse konu yerde daha önce çok sayıda kaza yaşandığını ve yetkililerin buna önlem alması gerektiğini ifade ederek “Burada başka kaza yaşanmaması için önlem alınması gerekiyor. Manevra yapılan o yerin genişletilmesi lazım. Hem kaza tehlikesi var, hem de diğer sürücülerle tartışmalar yaşıyoruz. Oraya günde 250 – 300 kamyon giriyor. Kamyonların yanı sıra TIR’ların girdiği de oluyor. TIR’lar daha fazla sıkıntı yaşıyor” şeklinde konuştu.