Kayıp Balıkçının Cesedi Bulundu!

Güllük'te, balık tutmak için denize açıldıktan sonra teknesi kıyıya vuran Mehmet Narlı'nın (67) cesedi bulundu.

Kayıp Balıkçının Cesedi Bulundu!

Güllük'te, balık tutmak için denize açıldıktan sonra teknesi kıyıya vuran Mehmet Narlı'nın (67) cesedi bulundu.

Milas'a bağlı Güllük Mahallesi'nde, cumartesi günü saat 04.00 sıralarında balık tutmak için denize açılan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Narlı, aradan geçen uzun zamana karşın eve dönmeyince yakınları güvenlik güçlerine bildirdi. Bölgede yapılan aramada Narlı'nın teknesi kıyıya vurmuş halde bulundu. Aynı gün, sis nedeniyle görüş mesafesinin 1,5 metreye kadar düştüğü denizde arama yapıldı, ancak sonuç alınamadı.

Sisin etkisini yitirmesinin ardından yapılan aramalara, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı 2 bot, 1 helikopter, 1 sualtı kamerasının yanı sıra Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak'ın girişimleriyle Milas Bodrum Su Üreticileri Yetiştiricileri ve Üreticileri Birliği ve Muğla Kültür Balıkçıları Derneği'ne bağlı 11 dalgıç ile 1 dalış timi katıldı. Barış Saylak, Muğla Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Tanju Özdemirden, Milas Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan da arama çalışmalarını yakından takip ederek, Narlı ailesi ile görüştü.

2 MİL BATIDA ZİRAAT ADASI KIYISINDA BULUNDU

Olayın yaşandığı günkü rüzgarı değerlendiren sahil güvenlik ekipleri, sivil dalgıçların da desteğiyle balıkçı Narlı’nın cenazesine teknesinin 2 mil batısındaki Kıyıkışlacık Mahallesi'nde Ziraat Adası kıyısında ulaştı. Narlı’nın cansız bedeninin, Cumhuriyet Savcısı’nın incelemesinin ardından morga oradan da kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Muğla Adli tıp Kurumu’na gönderileceği bildirildi.

Narlı’nın ölüm haberi Güllük’te büyük bir üzüntüyle karşılandı. Ölüm haberiyle fenalık geçiren Narlı ailesinin yakınları, sağlık ekipleri ve çevredekiler tarafından güçlükle sakinleştirildi.  

 

 

DHA-Genel - Türkiye-Muğla / Milas - Yunus Erman DOĞRUYOL