Kavşağa Hızlı Girdi, Çıkamadı!..

Bitez Kavşağı'nda meydana gelen trafik kazasında, araç içinde bulunan 4 kişiden 3’ü yaralandı.

Kavşağa Hızlı Girdi, Çıkamadı!..
Kaza, Bitez Dönel Kavşağı'nda yaşandı

Bodrum’da meydana gelen trafik kazasında araç içinde bulunan 4 kişiden 3’ü yaralandı.

Kaza saat 01:05 civarlarında Bitez Akıllı Kavşakta meydana geldi. Daha önceden de birçok kazanın meydana geldiği ve ölümlerin yaşandığı kavşakta dün gece meydana gelen kazada ise 3 kişi yaralandı. Kaza anları bölgede bulunan bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde kaza yapan aracın kavşağa aşırı hızla girdiği görülüyor.

Bodrum’da tatilde bulunan Hakan Çalkı idaresindeki 34 DD 876 plakalı otomobil, dönel kavşağa hızlı girince önce kavşak ortasındaki adayı sıyırdı, ardından yolun karşısındaki kaldırıma çıktı. Kaldırımda bulundan zeytin ağacını da parçalayan otomobil, yaklaşık 10 metre sonra durabildi. 

Otomobilin sürücüsü Hakan Çalkı olay yerine gelen sağlık ekiplerine herhangi bir şeyi olmadığı beyan ederken, otomobilde bulunan aynı aileden biri çocuk 3 kişi ise ambulanslarla özel bir hastaneye sevk edildi. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, bölgedeki işyerlerinin güvenlik kamera görüntülerini de inceleyen polis ekipleri kazayla ilgili inceleme başlattı.

Öte yandan kaza yerine gelen bir vatandaş, bayram tatili öncesi Karayolları ekiplerinin bölgede yeniden düzenleme yaptığını ancak bunun da yeterli olmadığını belirtti. Kaza sonrası bölgeye gelen birçok kişi, kavşağın daha çok ışıklandırılarak ışıklı uyarı levhalarının konulmasının gerektiğini ifade etti.