Kale'de, Bodrum Konserleri Sürüyor...

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Bodrum Konserleri devam ediyor.

Kale'de, Bodrum Konserleri Sürüyor...
Aydın Uştuk ve Orkestra Allegra, Bodrum Konserleri kapsamında Kale'de sahne aldı 

"Aydın Uştuk ve Orkestra Allegra" Bodrum Konserleri kapsamında Kuzey Hendeği’nde sahne aldı. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından Bodrum Esnaf ve Sanayici İşadamları Derneği(BESİAD) ana ortaklığında gerçekleştirilen Bodrum Konserleri devam ediyor. Bu kapsamda Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde "Aydın Uştuk ve Orkestra Allegra" sahneye çıktı. 

Festivalin Turne Başkanı Oğuz Çimen, konser öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Bu akşamki konserimiz Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Tenor Aydın Uştuk ve orkestrası Allegra’nın klasik opera aryalarından Türk Halk Türkülerine kadar çok geniş bir repertuarı seslendirdiği geniş ve renkli bir program. Konser, iki bölüm halinde olacak. Toplamda 2 saate yakın bir program” dedi.

Konserde Tenor Aydın Uştuk ve orkestrası Allegra, Demir Demirkıran, Barış Manço, Aysel Gürel, Gabriel Faure ve Consuelo Velazquez gibi yerli ve yabancı müzisyenlerin eserlerine yer verdi. Uştuk'a diğer solistler Hülya Şahin, Akif Kızılırmak, Cemre Naz Okan ve Eren Ekici’nin eşlik ettiği konserde halk dansları da sergilendi. 

Türkiye’nin farklı yörelerinde Türkülere de yer verilen konser, yaklaşık 2 saat sürdü. 

Bodrum Konserleri kapsamında 22 Haziran Cumartesi günü “Two Turkish Tenors” konseri gerçekleştirilecek.