İYİ Parti'de Bayramlaşma

Bodrum’da bayramlaşma törenine katılan İYİ Parti Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Cihan Paçacı, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi iptal etmesi ile ilgili olarak, “Verilen karar siyasi karar, hukuki anlamda bir kılıf uyduramazsınız” diye konuştu. 

İYİ Parti'de Bayramlaşma
İYİ Parti Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Cihan Paçacı, Bodrum'da

Bodrum’da bayramlaşma törenine katılan İYİ Parti Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Cihan Paçacı, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi iptal etmesi ile ilgili olarak, “Verilen karar siyasi karar, hukuki anlamda bir kılıf uyduramazsınız” diye konuştu. 

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçe binasında bir bayramlaşma töreni gerçekleştirdi. Törene İYİ Parti Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Cihan Paçacı, Muğla Milletvekili Metin Ergun, Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İlçe Başkanı Nevzat Kanber ve partililer katıldı. 

Törende bir konuşma yapan Cihan Paçacı, sözlerine şöyle başladı:

“Tüm İYİ Partililerin ve milletimizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. İnşallah huzurlu, sağlıklı, mutlu başarılı günler bizi bekliyor. Bugünlere ulaşacağımızı umut ediyorum. İYİ Parti kurulduğundan bu yana iki büyük seçim geçirdi ve bu iki büyük seçimden de başarıyla çıktı. Sayın Genel Başkanımızın bir ifadesi var; ‘Bir şey değişecek, çok şey değişecek’ diye. Gerçekten İYİ Parti kuruldu ve bir şey değişti ve Türkiye’de çok şey değişti. Öyle görünüyor ki daha değişecek çok şey de var. Muğla genelinde ve Bodrum düzeyinde belki belediye başkanlığını kazanamadık ama ciddi oy aldık. Bu seçimler İYİ Parti’nin tamamen sistemin içerisinde güçlü bir şekilde yer aldığının tescili oldu. Bodrum özelinde Mehmet Tosun kardeşimiz çok ciddi bir performans gösterdi ve ciddi de oy aldı. Ancak anladığım kadarıyla etnik kökene dayalı bazı seçmenlerin oylarını alamadı ve seçimi Cumhuriyet Halk Partisi kazandı. Bu bir seçim yenilgisi değildir, kazanan yine İYİ Parti’dir. Mücadeleyi hiçbir zaman bırakmadan devam edeceğiz.” 

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Cihan Paçacı, “17 yıllık bir Ak Parti hükümeti ülkemizi çok zorlu bir dönemin içine sokmuştur. Gerek ekonomik açıdan, gerekse dış politika açısından ülkemiz zor durumdadır. Bu güçlükten çıkmak için, bu zorluktan ülke olarak çıkmak için hep beraber mücadelemizi daha yoğun bir şekilde sürdüreceğiz.” diye konuştu. 

VERİLEN KARAR SİYASİDİR, HUKUKİ KILIF UYDURAMAZSINIZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali ile ilgili de konuşan Paçacı, iptal kararının siyasi bir karar olduğunu dile getirerek şu değerlendirmeyi yaptı:

“Önümüzde İstanbul seçimleri var. İstanbul seçimleri 6 Mayıs tarihinde bir YSK kararıyla hukuka bir darbe yapılmıştır, milli iradeye darbe yapılmıştır, sandık yok sayılmıştır ve seçimin yenilenme kararı alınmıştır. Bugünler seçimin yenilenmesi ile ilgili YSK’nın gerekçeleri ve buna bağlı olarak gelişen olaylar yorumlanmaya çalışılıyor. Aslında meydana gelen olayları yorumlamak çok zordur. Çünkü verilen karar siyasi karar, hukuki anlamda bir kılıf uyduramazsınız. Uydurmaya çalışsanız da beceremezsiniz. Bugün yaşadığımız da budur. Siyaseten verilen bir karara hukuki bir kılıf uydurmaya çalışıyorlar ama bunun başaramıyorlar, başaramazlar da.  Vatandaş neyin ne olduğunu görmüştür ve inanıyorum ki  23 Haziranda Ekrem İmamoğlu’na daha güçlü bir destek vererek, elinden alınmış olan mazbatayı tekrar kazandıracaktır. İstanbul seçimleri ile önümüzdeki dönemde vatandaşın demokrasiye, adalete, hukuka ve yönetime olan bugüne kadar ki tepkisini ortaya koyacaktır ve hepimiz için bir umut olacaktır, gelecek için bir umut olacaktır.”
İYİ PARTİ UMUT VERMİŞTİR

İYİ Parti’nin Türkiye’ye en somut bir şekilde umut verdiğini de ifade eden Paçacı, konuşmasını şöyle noktaladı:

“Gerek İYİ Partililer, gerek İYİ Parti dışındaki tüm seçmenlerimiz geleceğe artık umutla bakmaktadır. O umutsuzluğu biz yok ettik ve inanıyorum ki önümüzdeki dönemlerde çok daha iyi yerlerde olacağız. Ben  23 Hazirandaki seçim sonuçlarından sonra Türkiye’deki siyasetin yeniden şekilleneceği kanaatindeyim. Türkiye’yi siyaseten çok sıcak güler beklemektedir.  Bugünleri dikkati bir şekilde İYİ Parti olarak takip edip, milletimizin ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeye devam edeceğiz. İnanıyorum ve umut ediyorum ki bundan sonra her şey çok iyi olacak ve her şey çok güzel olacak.”